Злиття століття: німецький і французький виробники зброї об'єднуються

Німецький та французький виробники зброї та бронетехніки об’єднуються в єдиний концерн заради стандартизації європейських озброєнь і сильних позицій на світовому ринку. Відповідну угоду підписано в Парижі.
Вооружейный барон
Два європейські виробники бронетехніки, німецький концерн Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та франзуцька компанія Nexter, підписали угоду про об’єднання. На підписанні в Парижі в середу, 29 липня, були присутні міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан та заступник міністра оборони Німеччини Маркус Ґрюбель. Оглядачі вже встигли назвати такий збройний проект “танковим аеробусом”. Очікується, що оборот нового концерну сягне двох мільярдів євро й він нараховуватиме шість тисяч працівників.
Збройні гіганти
KMW відомий, зокрема, своїми танками Leopard та самохідними гарматами-гаубицями PzH 2000. Німецький концерн, штаб-квартира якого розташована в Мюнхені, належить родині Боде. Загалом компанія має близько 3500 працівників по всьому світу. Минулого року товарооборот KMW досяг 750 мільйонів євро.
Французький Nexter серед іншого виробляє танки Leclerc та бойові машини піхоти VBCI. Компанія також виробляє амуніцію та зброю. Єдиним власником концерну є французька держава. Підприємство має 3300 працівників і товарооборот на рівні 1,1 мільярда євро.

Об’єднатися, щоб зекономити
Метою об’єднання називають стандартизацію європейського озброєння, пише інформагенція dpa. Усі спроби європейців розробити спільний танк і налагодити його виробництво досі провалювались. Кожна з 28 країн ЄС і надалі мають власні системи озброєнь і відповідно ведуть закупівлі окремо одне від одного.
Однак навіть на національному рівні є потенціал до економії. З точки зору як виробників, так і користувачів, успішні моделі танка Leopard 2 мають занадто багато різних варіацій, наголошує агентство dpa.
Експерти також зазначають, що два концерни можуть доповнити одне одного в тих сферах, де вони не мають спеціалізації. Наприклад, KMW виробляє тактичні мости, яких не робить Nexter. Nexter, своєю чергою, виробляє амуніцію, якої не постачає KMW.
Цілком імовірно, що таке злиття не обмежиться лише двома компаніями. Знавці галузі кажуть, що зацікавлені погляди спрямовані також на італійських, фіннських та британських виробників зброї.

В обхід контролю за експортом зброї?
Створення “аеробуса серед танків” повинно ще пройти схвалення чиновників антимонопольних відомств. Злиття двох гігантів є контраверсійним, на думку опозиції в Бундестазі: зі злиттям може відкритися шлях для обходу контролю за експортом німецької зброї. Як пише dpa, у федеральному міністерстві економіки думають інакше.
Аби шлюб німецького KMW та французького Nexter справді став реальністю, його ініціаторам слід подолати ще низку перепон. Своє добро мають надати не лише атимонопольні відомства Німеччина та Франції, але також країн-клієнтів. Якщо французам треба переконати лише Об’єднані Арабські Емірати, то німецькі “леопарди” перебувають на озброєнні армій 17 країн.
Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар