Жнива у розпалі: на Ужгородщині збирають озиму пшеницю (ВІДЕО)

Збір урожаю -2022 у Закарпатті у розпалі. У полях краю – кипить робота! Саме молотять озиму пшеницю. Як ось до прикладу, на околиці села Холмець Баранинської ТГ на Ужгородщині.

Тут працює комбайн, водій якого запевнив: «За день впорається з 20-25 гектарами». Аграрії запевняють, цьогоріч врожай не гірше минулого року. Проте і не без проблем: мова про брак паливно-мастильних матеріалів, техніки, а та що є – частенько ламається.

Про ситуацію в агропромисловому комплексі краю. Озиму пшеницю саме збирають на околиці села Холмець. Комбайнер Віктор, чверть століття вже працює у полі, каже, цьогоріч урожай добрий, не гірший, ніж минулого року! Головне тепер – зібрати урожай, аби погода і техніка не підвели! З цього поля очікують 4 з половиною тони зерна.

Це середній врожай, каже агроном, за кращої погоди та більшої вологості, був би кращим! З постачанням паливно-мастильних  матеріалів були перебої, каже пані Наталія, зараз ситуація стабілізувалася, але дорого коштує. І це не єдина проблема, з якою стикаються у роботі. 2 комбайни, п’ять тракторів, 17 пар робочих рук в арсеналі підприємства.

Якщо не буде ламання за тиждень планують збиральну кампанію, яка стартувала з десяток днів тому, завершити! Зараз ціна на ринку за кіло зерна 4,5 гривні, а треба не менше 7! Тому поки не продають, складують і очікують кращої пропозиції. Загалом площа посіву сільгоспкультур у всіх категоріях господарств Закарпаття у 2022 році – майже 164 з половиною гектарів звітують в ОВА.

30-40 % від потреби у сільськогосподарських культур може забезпечити собі Закарпаття, адже наш регіон – малозамельний, кажуть фахівці, решта – завозиться з інших регіонів України. Також аграріям радять скористатися можливостями урядової грантової програми Єробота, яка передбачає фінансування і сільгоспвиробників. Це і підтримка коштами, і нові робочі місця, і надходження у бюджет!

Подробиці в сюжеті М-Студіо:

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар