Заява фракції "Рідне Закарпаття" в Ужгородській міській раді: питання районної лікарні має вирішуватися через призму закону

Саме таку позицію висловила фракція на офіційній сторінці в Facebook:

“В ході реформи децентралізації було прийнято рішення про ліквідацію районів та утворення нових, укрупнених адміністративних одиниць.

Так, старий Ужгородський район було ліквідовано та утворено нову юридичну особу, до якої також увійшли Перечинський та Великоберезнянський район.

Згідно із перехідними положеннями ЗУ «Про децентралізацію», нова Ужгородська райрада зобов’язана була передати в комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності громад району, які знаходяться на їхніх територіях.

В Ужгороді це стосується, серед іншого, будівлі районної лікарні, що знаходиться на вулиці Минайській.

Відповідно до чинного законодавства, згадуване майно райрада зобов’язана була передати у власність міста до 1 липня 2020 року разом з обов’язками щодо видатків на їхнє забезпечення.

Щороку вартість комунальних послуг в лікарні становить близько 5 мільйонів гривень.

Незважаючи на те, що по закону з 2021 року у районному бюджеті плануються видатки лише на утримання їхнього апарату, райрада приймає рішення про передачу будівлі Ужгороду, але на власних, абсурдних умовах.

У рішенні райради йдеться про передачу будівлі Ужгородській міській раді, яка нібито має увійти цим майном у засновники комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна лікарня», разом з райрадою та… Середнянською селищною радою.

Логіка проста – утримує бюджет міста, керують інші два засновники.

Однак, виходячи із аналізу положень статті 78 Господарського кодексу України, КНП є різновидом виключно комунального УНІТАРНОГО підприємства, за яким майно закріплюється на праві оперативного управління.

Таке підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності (будівлі, яку мають передати Ужгороду) і входить до сфери його управління.

Тобто у КНП може бути тільки один засновник, а районна рада не має жодних повноважень визначати шлях реорганізації комунального некомерційного підприєства, нав’язуючи свої абсурдні бажання іншим радам.

Фракція партії «Рідне Закарпаття» в Ужгородській міській раді також виступає за збереження нинішньої матеріально-технічної бази, профілю лікарні та її земель.”

Відправ другу:
Залишіть коментар