Заступник мера Ужгорода звільнився через корупційні злочини?

Про це у соцмережі FB розповідає Марина Конончук.

Заступника мера Ужгорода О. Білака зловили на корупції. Він безкоштовно отримав джип «Santa Fe» вартістю 1 млн. 300 тис. грн. Наразі Білак написав заяву про відставку. В мерії політик відповідав за медицину та освіту.

Автомобіль Білаку безкоштовно надав підприємець Є. Ященко. Саме цей підприємець постійно вигравав тендери на надання послуг міській раді.

Часто цією автівкою керують громадяни Галушка Роман та Устич Сергій. Щодо першого персонажа в обласній поліції “пиляться” звернення про відкриття кримінального провадження за фактом погрози представникам ЗМІ. На черзі – звернення через особистий прийом начальника ГУНП в Закарпатській області, далі – прийоми керівника Нацполіції України.

Варто додати, що Олександр Білак являється фактичним власником поліграфії РІК-У, яка випускає всю продукцію для міської ради за наші з вами кошти, а її засновником являється саме Євген Ященко.

А.Андріїв, О. Білак, Є. Ященко

Згідно законодавства, Білак зобов’язаний декларувати в розділі «Доходи» всі подарунки вартістю більше 8 тис.грн. Надання в користування безкоштовно джипа вартістю 50 тис. дол.. США точно оцінюється більше 8 тис. грн. В зв’язку з цим поліція розпочала розслідування. За це порушення на Білака буде складено протокол про корупцію ( за статтею 172-5 Кодексу про адміністративні порушення – порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків).

Відповідальність там незначна – штраф 3 400 грн., але цей протокол автоматично призводив до відставки чиновника.

У зв’язку з чим Білак вирішив не чекати ганьби і подати у відставку за власним бажанням, самостійно відмовившись від статусу держслужбовця.

До речі, саме по таким порушення нещодавно було складено протокол на голову НАБУ Ситника – йому безкоштовно надали відпочинок в готелі на Рівненщині. Вартість відпочинку складала 25 тис. грн.., однак Ситник не відобразив цю суму у розділі «доходи і подарунки» своєї декларації. Районний і апеляційний суд підтвердив вину чиновника.

Але, крім протоколу про корупцію, на Білака чекає і кримінальна відповідальність. Правоохоронці розробляють версію, що справжнім власником джипу є сам Білак, а підприємець Ященко, який нібито надав його безкоштовно в користування заступнику мера, є підставною особою. Бо дійсно, з якого дива людина купує за 50 тис. дол. джип і передає вже третій рік безкоштовно в користування іншій людині?

За цією обставиною Білаку загрожує кримінальна відповідальність по статті 366-1 Кримінального кодексу (приховування майна і недостовірне декларування). Відповідальність по цій статті – позбавлення волі на строк 2 роки і заборона займати посади на держслужбі терміном на 3 роки. По аналогічній справі зараз судять екс-міністра транспорту Омеляна, який оформив автомобіль на брата, але користувався ним сам. Слідство встановило цей обман і справа зараз в суді.

Олександр Білак останні 4 роки був заступником мера Ужгорода. В мерії відповідав за розвиток медицини та освіти. Літом потрапив в скандал щодо пологового будинку – тоді мерія пробувала поставити на посаду головного лікаря діючого депутата міськради. Натомість на працівників здійснювався тиск, погрози, одній жінці (Вікторія Пантьо) навіть спалили автомобіль і зараз вона з родиною змушена просити політичного притулку в Європі.

До слова, згадувана поліграфія отримує значні кошти і від родильного дому.


 

За ті події Білаку оголосили догану, а прокуратура порушила кримінальну справу – зазначає Марина Конончук у групі “Ужгород”.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 3 коментарі (-ів)
 1. Дуже великий корупціонер, медицину в Ужгороді знищив, розікрав з своїм подільником Решетарьом, Козак бюжжетні кошти, гуманітарну допомогу і ще багато іншого.

 2. Випадки, коли вдячні громадяни надають своє майно у безкоштовне користування не рідкість.
  Наприклад, одна проста вчителька української мови з села Калини Тячівського району купила собі джип TOYOTA LAND CRUISER 3.0 вартістю 50 000 евро. Але сама не стала використовувати, бо побачила, що в Ужгороді перший заступник начальника Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області (а колись начальник цієї служби) Бердар Олександр Миколайович не має авта. Вдячна за розбудову держави громадянка передала чиновнику свій джип у безкоштовне користування.
  Джип вказаний у декларації Бердара О.М.
  https://public.nazk.gov.ua/declaration/79bd06d7-da84-48ed-854c-50085da06c26
  Не здивуюсь, якщо після цього благородного вчинку вона мусила оформляти собі субсідію.
  Прості громадяни поважають чиновників , то гроші подарують, то якесь майно нададуть у безкоштовне користування.