Закарпаття стане першим в Україні з впровадження електронних послуг в архівній справі

З робочим візитом Закарпаття відвідала голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова. У четвер, 30 липня, вона зустрілася з керівником краю Геннадієм Москалем, аби обговорити проблемні питання зі збереження національної історико-культурної спадщини Срібної землі.
Закарпаття
Тетяна Іванівна повідомила Геннадія Геннадійовича, що Закарпаття стане першим регіоном в Україні, де запровадять пілотний проект з електронних послуг в архівній справі та запрацюють онлайн-сервіси з єдиним реєстром описів. “Нині, коли обсяги документації щоденно зростають, електронні архіви стали необхідною умовою ефективної роботи сучасної організації, – зауважила очільниця архівної служби. – Все частіше через складність доступу до архівів збільшується час пошуку документів і вимушених простоїв. Найбільш ефективним рішенням даної проблеми є сканування документів, організація і створення електронного архіву”.
За словами столичної керівниці, кожен бажаючий отримає можливість користуватися через Інтернет та оперативно вести пошук потрібних документів та справ архівного фонду.
Присутній на зустрічі директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк поінформував главу Закарпатської адміністрації, що науково-довідкова бібліотека архіву краю нараховує близько 50 тисяч томів книжок, журналів, газет, брошур різними мовами народів Європи.
“На сьогодні розроблені тематичні каталоги на документи окремих фондів та на книжки і періодичні видання бібліотечного фонду архіву, – розповів Михайло Дмитрович. – Виготовлені після 1856 року кадастрові карти, що зберігаються в Ужгороді та Берегові, надають допомогу у дослідженні колишнього стану Березької, Угочанської, Ужанської та частково Марамороської жуп”.
Крім того, на сьогодні вже оцифровано понад 8000 кадастрових карт завдяки практичної участі Будапештського столичного архіву. Працівники закарпатського архіву створюють електронні версії фондового каталогу та анотованого реєстру описів.
“З початку 2015 року архів виконав майже чотири тисячі запитів юридичних і фізичних осіб. Позитивної динаміки набули виробничі і наукові стосунки з архівами Румунії, Угорщини, Словакії, Чехії”, – зазначив Михайло Місюк.
Вислухавши всі пропозиції та зауваження в роботі архівної справи, Геннадій Москаль запевнив присутніх, що сприятиме усім сучасним реформам в архівній службі, направлених передусім для зручності доступу пересічних людей до архівних документів. А також – для збереження архівних історичних документів, які мають неоціниме значення для вивчення історії Карпатського краю та країн Центральної і Східної Європи.
Довідково: У Державному архіві Закарпатської області зберігається 1 375 742 справи, документи яких охоплюють історичні епохи від раннього середньовіччя до початку 90-х років ХХ ст. Найдавніший оригінальний документ датований 1391 роком. За період з XV до XVI століття збереглася незначна кількість документів. Значно більше документів збереглося починаючи з XVIІ століття.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Відправ другу:
Залишіть коментар