Закарпаття: платники спрямували на соціальні виплати понад 1,4 млрд грн ЄСВ


Упродовж січня-квітня цього року платники податків Закарпатської області сплатили 1 млрд 483,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з січнем-квітнем 2019-го року, надходження цього платежу зросли на 46,1 млн гривень.

Лише у квітні платники нашого краю спрямували на соціальні потреби 347,1 млн грн єдиного внеску.
Варто зазначити, що сьогодні у Верховній Раді України прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, Законом звільнено від сплати ЄСВ за себе ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Як і раніше, такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ у розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Нагадуємо, що звільнення підприємців від сплати ЄСВ за березень та квітень передбачено Законом №533-ІХ. При цьому, періоди звільнення включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Детальніше з Проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19) №3329-д від 30.04.2020, можна ознайомитись за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68724.

Відділ комунікацій
ГУ ДПС у Закарпатській області

Відправ другу:
Залишіть коментар