Закарпаття наразі без "коронавірусного" куратора-олігарха від Зеленського


Закарпатська область наразі не була визначена як “підшефна” для котрогось із олігархів, які взяли “шефство” над окремими регіонами країни за підсумками зустрічі президента України Володимира Зеленського з представниками великого бізнесу.

Закарпаття наразі залишається без “коронавірусного” куратора-олігарха від Зеленського. Цю інформацію в розмові з кореспондентом Закарпаття онлайн підтвердив один із народних депутатів України від Закарпаття.

Крім того, про це йдеться і в статті інтернет-видання “Українська правда”, де вказано, які регіони вже закріплені за представниками великого бізнесу в контексті вирішення ситуації з пандемією коронавірусу COVID-19 в Україні.

Як йдеться в тому матеріалі, за підсумками тієї зустрічі з В.Зеленським “коронавірусні” “апетити” олігархічного капіталу спроектувалися в такій “географії”:

Рінат Ахметов – Івано-Франківська, Львівська, Донецька, Луганська; плюс міста, де він має вплив як, наприклад, Кривий Ріг;

Ігор Коломойський – Запорізька область;

Ігор Палиця (на зустрічі присутній не був, але має давню історію особистих стосунків із Зеленським) – Волинська область разом з Коломойським і Тернопільська область (щоправда, новий губернатор Тернопільщини начебто відмовився працювати з людиною Палиці);

Віктор Пінчук – Дніпропетровська область;

Андрій Веревський – Полтавська і Кіровоградська області;

Юрій Косюк – Вінницька і Черкаська області;

Андрій Ставніцер – Одеська область;

Олександр Ярославський – Харківська область.

Те, що Закарпаття наразі не отримало “коронавірусного” куратора від олігархату, опосередковано підтверджує і сьогоднішня заява народного депутата від Закарпатської області Василя Петьовки.

“Ми не повинні чекати, поки Київ визначиться із так званим представником “великого бізнесу”, який зі столиці розглядатиме в бінокль, де знаходяться наші районні лікарні і чим їм можна допомогти”, – йдеться у зверненні.

Як альтернативу такому кураторству, нардеп пропонує керівництву обласної та районних рад Закарпаття “провести зустрічі з представниками небайдужого бізнесу, які мають змогу та щире бажання допомогти нашому регіону. …Якщо кожен з таких підприємців візьме під опіку одне відділення будь-якої лікарні, медики відчують надійну опору для вирішення дрібних та більш важливих питань медзакладу”.

Підстави остерігатися такої тісної опіки у надзвичайно вразливий період є: деякі з олігархів дуже специфічно сприйняли заклик Зеленського допомогти місцевій владі. І вирішили її замінити, розповідає “Українська правда”.

Так, наприклад, сталося у Харкові. Бізнесмен Ярославський, повернувшись від Зеленського, вирішив створити паралельний кризовий штаб, хоч у “губернатора” уже був один.

“Ярославський приїхав з Києва і почав всім розказувати, що в нього доручення від президента, і він тут найголовніший тепер. Разом з Кернесом”, – розповідає один із харківських депутатів.

“Губернатор” Кучер не так собі уявляв свою роль і ув’язався в публічну перепалку з Ярославським-Кернесом, в ході якої процитував байку Крилова “Собача дружба”.

Ярославський сприйняв це як особисту образу, мовляв, його назвали “собакою”. Найцікавіше, що після образи бізнесмена губернатор-“слуга” отримав наганяй від Банкової за те, що свариться з “поважними людьми”.

Варто зауважити, що інші учасники зустрічі у Зеленського поки не проявляли експансивної активності, як Ярославський, і справді допомагають владі, а не підміняють її.

Закарпаття онлайн

Відправ другу:
Залишіть коментар