Закарпаття матиме сучасне медичне обладнання для лікування онкології

Півтори тисячі закарпатців щороку потребують променевої терапії. Станом на 2021 рік в Ужгороді онкологію лікують у в обласному протипухлинному центрі гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації. Тож для якіснішого лікування вирішили купити нове обладнання.

Невдовзі на Закарпатті встановлять сучасний лінійний прискорювач. Це медичне обладнання, яке прийде на заміну старому, що використовують в Ужгороді для лікування онкологічних захворювань. Про це йдеться у повідомленні ОДА, пише Depo.Закарпаття.

Півтори тисячі закарпатців щороку потребують променевої терапії. Станом на 2021 рік в Ужгороді онкологію лікують в обласному протипухлинному центрі гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації. Ця техніка уже не може задовольнити потреби хворих.

Перш ніж поставити сучасне обладнання, облаштовують приміщення. Йдеться про спеціальний бункер, який захищатиме персонал та пацієнтів від впливу радіації. В ОДА заявили, що він готовий на 75%.

Що ж до нового обладнання, то це лінійний прискорювач Varian Halcyon. Він дасть можливість лікувати онкологічні хвороби швидше та якісніше. Також пацієнти отримуватимуть менше опромінення. В область його ще не доставили, проте очікують невдовзі.

Вартість обладнання та ремонту приміщення загалом складає 65 млн грн. Частину грошей виділив Державний фонд регіонального розвитку – 33,3 млн. грн. Ще 11 млн грн. надійде із обласного бюджету. Інші джерела фінансування – 20,7 млн грн.

Відправ другу:
Залишіть коментар