Закарпатську професуру зобов’яжуть вивчити іноземну мову

Кожен, хто претендує на звання доцента або професора, повинен пред’явити сертифікат міжнародного зразка рівня В2 з іноземної мови.

Така ідея міститься в новому переліку вимог до присвоєння вчених звань, запропонованому Міністерством освіти і науки для громадського обговорення, повідомляє ZN.UA.

За словами першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, інтернаціоналізація освіти і науки – не якась примха міністерства, а обов’язкова умова підвищення якості наукових досліджень.

«Отримання вчених звань тягне за собою надбавку до зарплати. Позиція міністерства полягає в тому, що державні кошти у вигляді надбавок повинні бути призначені для людей, які довели високу якість своєї роботи. Безперечно, знання іноземної мови саме по собі не є достатнім показником якості, але навіть критики позиції міністерства в чесній дискусії визнають, що вони не знають жодного хорошого вченого, який би не володів іноземною мовою», – сказала Совсун.

Щоб не навантажувати фінансово викладачів, МОН зараз веде активні переговори з усіма установами, в яких складають такі іспити.

«Потрібно, щоб держава і суспільство повернулися обличчям до науки. І усвідомили, що вона – не нахлібник, на якого постійно не вистачає грошей, а потужний інструмент розвитку. Але для цього має активізуватися саме академічне співтовариство, показавши нові стандарти якості в роботі», – додала перший заступник міністра освіти і науки.

Відправ другу:
Залишіть коментар