Закарпатський нардеп підбив підсумки пленарного тижня ВРУ

Пленарні засідання парламенту з 3 по 6 листопада розпочались у вівторок і завершились у п’ятницю інформаційними повідомленнями вищих посадовців Уряду про стан захворюваності та невідкладні заходи щодо боротьби з коронавірусною хворобою. На жаль, протягом останніх тижнів ситуація погіршується.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформуючи депутатів, навіть сказав, цитую: “ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну”.

В чергове лунають прохання до громадян дотримуватися елементарних заходів безпеки – масковий режим, дистанція, гігієна тощо. Однак, ці заклики багатьма ігноруються, наслідки невтішні.

Тим не менше, очільник Уряду повідомляє, що локдауна поки вводити не збираються, продовжиться адаптивний карантин і є сподівання, що ситуацію спробують локалізувати.

Наша країна не є винятком. У Європі, світі також стрімко зростає напруга, подекуди вводяться куди більш радикальні безпекові заходи, однак, динаміка зростання захворюваності залишається незадовільною.
У такій атмосфері проходили засідання. Як на мене, пленарний тиждень показав непогану результативність. Було ухвалено 11 законів і 9 постанов в цілому, 20 законопроєктів – за основу. А також ухвалено 8 документів щодо ратифікації різних міжурядових угод.

Головним, як на мене, відзначив би ухвалення у першому читанні Державного бюджету на 2021 рік. Тепер відкрито роботу і в Уряді, і в профільному комітеті парламенту з пропозиціями та поправками до цього документу.
Є повна впевненість, що графік роботи з цим важливим законом буде дотриманий і вже на початку грудня країна отримає збалансований і якісний, наскільки це можливо у сучасних кризових умовах, головний фінансовий документ, що є певною запорукою стабільної роботи в наступному році.

Було продовжено роботу щодо вдосконалення чинного законодавства, шляхом внесення необхідних змін через триваючі в країні процеси децентралізації, посилення відповідальності за вчинення кримінальних і адміністративних правопорушень,ухвалено низку важливих економічних законів, а також законів щодо соціальної підтримки окремих верств населення.

Нарешті, на цьому тижні був в цілому ухвалений законопроект №3295, який стосується підтримки фермерства і в цілому державної підтримки сільського господарств, а також удосконалення Державного аграрного реєстру.

Робота над цим документом тривала практично з квітня цього року і дуже він потрібний і корисний для вітчизняних аграріїв. Побільше б таких законопроєктів успішно та оперативно доводилися б до отримання законної сили. В цьому і є важлива місія депутатів, робити користь для країни своєю плідною роботою, полишивши політичні баталії та безкінечну боротьбу за владу.

Наступний тиждень працюємо в комітетах, фракція і групах. На пленарні засідання зберемося17 листопада.

Валерій Лунченко, народний депутат України.

Відправ другу:
Залишіть коментар