Закарпатський фермер прагне побити картопляний рекорд

Олега Грознов, керівник фермерського господарства «Наші овочі» із села Концово, що під Ужгородом, прагне побити рекорд 80-річної давнини, коли ланкова Ганна Юткіна з гектара змогла взяти понад 131 тонн картоплі. Фермерові вдавалося у 2019 році збирати на богарі 73 т/га. Так себе показав сорт Арізона першої репродукції. Сорт Сорая, що ріс поряд, дав 65 т/га.

Про це йдеться в репортажі на сайті AgroTimes.

Картопля є основною культурою в господарстві, вона займає 44 га з 70.

«Якщо чесно, то за ті шість років, що наша родина вирощує картоплю, поки що не було сезону, який би не перевірив нас на міцність, – розповідає фермер. – Навіть тоді, коли зібрали рекордний для себе врожай, довелося пережити неприємність: у магазині нам запропонували не той гербіцид, що, звичайно, відбилося на загальному результаті. А був рік, коли на початку червня трапився град. Бадилля побило — воно полягло. Бульби в той час тільки почали зав’язуватися. За допомоги Олега Тарасенка, відомого в Україні картопляра, вегетацію вдалося відновити, але замість очікуваних 30 т/га отримали всього 20. Та, хай там що, я все одно люблю цю культуру, вірю в неї».

Цього року через посуху на Закарпатті врожай картоплі невисокий – близько 30 т/га.

«Нині багато говорять про перспективність сої. Я поки що рішення не ухвалив, але від картоплі навряд чи відмовлюся. Та й чи маю право? — хитро примружується молодий фермер Грознов. — Мети своєї щодо рекордної врожайності картоплі я ж поки що не досягнув».

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар