Закарпатські підприємці можуть отримати «несподівану» допомогу

Відповідно до пункту 177.2 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Пунктом 1 статті 35 Закону України від 18.01.2001 року № 2240 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (дходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, які передбачені Законом № 2240.

Відповідно до підпункту 164.2.1 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Отже, враховуючи те, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, то сума отриманої допомоги не є доходом від провадження господарської діяльності фізичної особи – підприємця, а значить оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. Повідомляє ДПІ у м.Ужгороді.

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар