Закарпатські парламентарі б’ють на сполох: досі відсутнє фінансування для проїзду пільговиків!

Депутати Закарпатської обласної ради вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в області із забезпеченням надання передбачених законодавством соціальних пільг окремим категоріям громадян у зв’язку з відсутністю відповідного фінансового ресурсу з державного бюджету.
DSC_0016+ (2)
Статтею 102 Бюджетного кодексу України передбачено фінансування видатків на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Оскільки Законом України від 25 грудня 2015 року № 928-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» така субвенція не передбачена, надання соціальних пільг громадянам, практично унеможливлюється, що спричиняє напругу в суспільстві.

Верховна Рада України 18 лютого 2016 року ухвалила законопроект «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг», який 23 лютого 2016 року подано до підпису Президентові України.

У цьому законопроекті Закарпатській області закладено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у загальній сумі 35 769,2 тис. гривень.

З метою забезпечення соціального захисту громадян, просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, підписати проект Закону України «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», яким передбачається субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Звернення до Президента України Петра Порошенка прийнято на третьому пленарному засіданні другої сесії обласної ради VІІ скликання, яке відбулося 11 березня 2016 року.

Відправ другу:
Залишіть коментар