Закарпатські нардепи просять Угорщину надати сироватку проти дифтерії

Депутати просять надати 100 флаконів протидифтерійної сироватки.

Звернення до угорського посла підписали четверо нардепів. Народні депутати України від Закарпатської області звернулися до генерального консула Угорщини в Україні Бугайла Йожефа з проханням допомогти з постачанням до регіону сироватки проти дифтерії.

Про це кореспонденту УНІАН повідомили у прес-службі народного депутата Роберта Горвата. Як йдеться у повідомленні, відповідне звернення було ініційоване народними депутатами Горватом, Василем Петьовкою, Валерієм Лунченком та Владиславом Поляком у четвер, 24 жовтня. У зверненні зазначається що за інформацією, наданою Міністерством охорони здоров’я, в Україні у наявності було понад 190 флаконів сироватки від дифтерії, які надані в якості гуманітарної допомоги ВООЗ і розподілені в усі області.

Проте на Закарпатську область було виділено лише 8 флаконів сироватки, які наразі вже є використаними.

«З метою запобігання виникненню епідемії, звертаємось до вас з проханням долучитися до вирішення нагальної проблеми та допомогти з постачанням вкрай необхідних ліків, а саме 100 флаконів дифтерійного антитоксину», – йде мова у зверненні. Як повідомляв УНІАН, 17 жовтня з діагнозом «дифтерія» було госпіталізовано студента-іноземця, який навчається на 5-му курсі медичного факультету № 2 Ужгородського національного університету. Також було обстежено 121 студента та 2 осіб, які контактували з хворим. У 44 людей взяті матеріали для лабораторного дослідження. 22 жовтня до обласної інфекційної лікарні було госпіталізовано ще двох пацієнтів з діагнозом «дифтерія»

23 жовтня додатково у 12 осіб лабораторно визначили паличку дифтерії, їх усіх також госпіталізували. Цього ж дня було використано всі вісім наявних у Закарпатській області доз протидифтерійної сироватки. Згодом у МОЗ України ухвалили рішення про перерозподіл 20 протидифтерійних флаконів сироватки для Закарпаття з інших регіонів України.

Як відомо, на медичному факультеті № 2 Ужгородського національного університету навчаються 1400 студентів-іноземців, зокрема з Індії.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.