Закарпатські митники виявили раритетні рушниці в автобусі, що прямував з Іспанії (ФОТО)

Які лише раритетні речі затримують закарпатські митники на кордоні, в тому числі і що передають у посилках громадяни з країн Євросоюзу, інколи диву даєшся…Цього разу у рейсовому автобусі, що їхав маршрутом «Київ-Мадрид-Київ», інспектори «натрапили» на старовинну зброю, яку водій переміщував через кордон не декларуючи та й ще – без будь-яких дозвільних документів, інформують на сторінці Закарпатської митниці.

Порушення митних правил зафіксували сьогодні (16.11.2021) на митному посту «Тиса», що на кордоні з Угорщиною. 30-річний шофер автобусу під час проходження митних формальностей у «червоному коридорі», «щиро» задекларував, що переміщує виключно вживаний одяг в асортименті. Усно підтвердив, що ніяких інших речей, що підлягають декларуванню та обмежені до переміщення через кордон не везе.

Під час перевірки багажного відділення автобусу серед особистих речей пасажирів митники виявили велику картонну коробку з написом доставки її вмісту у м.Львів. Відкривши, інспектори побачили три старовинні гвинтівки, не заявлені водієм ні усно, ні письмово. Звісно, у водія не було при собі ніяких дозвільних документів для ввезення вогнепальної зброї в Україну. Та й визнавати раритети стрілецької зброї своїми він відмовився, зіславшись на малознайомих осіб, які попросили в Мадриді доставити коробку у Львів.

Наразі гвинтівки вилучені, відносно перевізника складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України. Через відсутність маркування на гвинтівках, для їх оцінки залучений спеціаліст-експерт, який з’ясує, коли вона виготовлена і де, і головне – чи представляє історико-культурну цінність. Хтозна, з якою метою її везли з Євросоюзу в Україну, можливо на замовлення колекціонера стрілецьких раритетів.

Відправ другу:
Залишіть коментар