Закарпатські митники виявили незаконне переміщення товару на 6,2 млн грн

Закарпатські митники спільно з Департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби викрили керівника іноземної компанії, який, відправляючи вантаж в Україну, надав митниці неправдиві дані щодо відправника, одержувача та вартості товару на суму понад 6,2 млн грн, повідомляють на сторінці Закарпатської митниці.

Порушення митних правил зафіксували на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Перевізник вантажівки подав до митного контролю товаросупровідні документи, в яких йдеться про ввезення на митну територію України товару “збірний вантаж” вагою понад 18 тонн, вартістю $56,6 тис.

Проте, під час детальної перевірки наданих документів, у митників виникли сумніви щодо автентичності та правдивих даних у інвойсі. Тож, з метою недопущення з можливими порушенням митного законодавства переміщення вказаного вантажу на територію України, був надісланий відповідний запит італійським колегам-митникам надати завірені копії експортних документів.

Відповідь не забарилися. Підозри інспекторів щодо фальшивих документів на цей товар підтвердилися. З’ясувалося, що інформація про відправника та одержувача товару не відповідають дійсності, а вартість товару була свідомо занижена у кілька разів і становила 196,2 тис євро (понад 6,2 млн грн).

Таким чином, відносно керівника компанії склали протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та їх конфіскацію.

Відправ другу:
Залишіть коментар