Закарпатські депутати звертаються до обласних рад прикордонних регіонів України долучитися до вирішення проблеми "пересічок"

На третьому пленарному засіданні другої сесії Закарпатської облради піднято проблему про скасування норми, згідно з якою довідка зі СТО давала змогу перебувати автівкам з іноземною реєстрацією на території України понад п’ять днів.
Пересічка
Відтак головою облради Михайлом Рівісом озвучено текст відповідного депутатського звернення до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Як повідомив голова ОДА Геннадій Москаль, на сьогодні створена і діє робоча група з участю представників митної служби, які повинна напрацювати конструктивні рекомендації. Депутати запропонували включити у цю групу членів профільної комісії облради з питань транскордонного співробітництва та виробити звернення до керівництва влади із проханням вирішити це питання комплексно, по-державницький. На цьому й зійшлися.

У депутатському зверненні, яке ще доопрацюють, йдеться, що проблема автомобілів з іноземними номерами в Україні стоїть на порядку денному не перший рік. Багато автовласників у прикордонних областях обрали такий спосіб придбання транспортного засобу, оскільки ціна на автомобілі з українською реєстрацією є значно вищою, ніж з іноземною. Не дивлячись на незручності, пов’язані із необхідністю часто здійснювати перетин кордону, що забирає час та кошти, купити автомобіль за кордоном українцям все одно вигідніше, ніж придбати його в Україні.

Ця проблема є комплексною і вимагає державницького вирішення. Бо вирішивши її локально з митницею – не вирішити глобально: щодо доступності для громадян України якісних автомобілів за адекватні гроші.

Не з доброго життя у власній країні українці змушені поневірятися по закордонах, щоб заробити кошти, купити якісний автомобіль, а не «Ланос», Ладу, ЗАЗ чи який-небудь інший автомобіль, що пропонують вітчизняні виробники, пролобіювавши собі особливі умови, які для громадян України звучать, як «купуйте або у нас, або дорого».

Проте, всі ті ж українські автовласники, які придбали автомобіль з іноземною реєстрацією, так само могли б купити його й в Україні. Якби він тут коштував дешевше. Бо, до прикладу, те саме авто в Словаччині – 5 ООО євро, а в Україні – близько 9 000 євро.

Тому, зважаючи на актуальність та важливість вирішення проблеми автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні, й виникла потреба звернутися до керівництва держави із закликом вирішити цю проблему комплексно: знизити митні ставки та платежі на бюджетні автомобілі іноземного виробництва об’ємом двигуна до 2.0 л. Це дасть змогу значно знизити вартість автівок, оживить ринок-продаж в Україні, буде відображенням реальної купівельної спроможності українців, зніме проблему транспортних засобів з іноземною реєстрацією, сприятиме зменшенню величезних черг на кордонах, що спростить перетин кордону для всіх громадян та зніме соціальну напругу у суспільстві.

Тільки комплексний, державницький підхід може повернути ситуацію з автовласниками у конструктивне русло. Все інше – це заговорювання проблеми та гасіння спалахів, які не несуть за собою жодних позитивних наслідків як для українців, так і для держави в цілому.

На звершення обговорення цього питання внесено пропозицію остаточний варіант документа направити також в обласні ради всіх прикордонних регіонів України, жителі яких найчастіше потерпають від порушених проблем.

Нагадаємо, нещодавно близько 100 автівок з іноземною реєстрацією блокували рух на пункті пропуску зі Словаччиною “Ужгород” через скасування норми, згідно з якою довідка зі СТО давала змогу перебувати автомобілю з іноземною реєстрацією на українській території понад п’ять днів.

Прес-служба Закарпатської облради

Відправ другу:
Залишіть коментар