Закарпатська облрада просить Мукачівську міськраду невідкладно вирішити проблему фінансування ПТНЗ

У ході третього пленарного засідання другої сесії обласної ради VІI скликання, яке відбулося 11 березня, крайові парламентарі прийняли звернення до Мукачівської міської ради, в якому переконливо просять невідкладно внести на розгляд мерії питання щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти для погашення заборгованості.
Пту
У документі зокрема йдеться: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося з приводу критичної ситуації, яка склалася у зв’язку з тим, що всупереч бюджетному законодавству Мукачівською міською радою не було передбачено у бюджеті на 2016 рік фінансування навчальних закладів професійно-технічної освіти міста, у тому числі за захищеними статтями видатків.

Ця проблема перебуває на постійному контролі обласної ради. Зокрема, 27 січня 2016 року на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики було обговорено питання «Про стан фінансування професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області» за участю представника Мукачівської міської ради. Крім іншого, було рекомендовано Мукачівській міській раді передбачити кошти в міському бюджеті для фінансування професійно-технічних навчальних закладів у І кварталі 2016 року не менше як 25% від потреби до остаточного врегулювання цього питання.
Однак на разі ситуація з фінансування навчальних закладів професійно-технічної освіти м. Мукачево залишається не вирішеною. Вже більше двох місяців не виплачуються заробітні плати, стипендії та інші виплати педагогічним працівникам та учням. Колективи закладів професійної освіти привертають увагу до проблеми шляхом проведення масових протестних акцій та звернень до різних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Прийняття 04 лютого 2016 року Верховною Радою України законопроектів № 3830-3 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та № 3831-2 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів» передбачає вирішення питання шляхом надання цільової освітньої субвенції за рахунок державних коштів.

Проте, до набуття чинності цими нормативно-правовими актами, існує нагальна потреба у вишуканні коштів на зазначені цілі з бюджету м. Мукачево.

У зв’язку з вищенаведеним, депутатський корпус Закарпатської обласної ради переконливо просить невідкладно внести на розгляд Мукачівської міської ради питання щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти з метою погашення заборгованості, що склалася, а також забезпечення поточних потреб».
За такий зміст звернення проголосували 42 обласних депутатів.

Прес-служба Закарпатської облради

Відправ другу:
Залишіть коментар