Закарпатська область - край постійного дефіциту йоду в населення

Срібна Земля – край постійного йододефіціту в населення.

Йод – надзвичайно важливий компонент для нашого організму. В міжнародній організації ЮНІСЕФ навіть заявили, що дефіцит йоду призводить до зниження IQ на 15-20 %.

До прикладу, японці споживають до тисячі мікрограм йоду щоденно. Це нація, яка має найдовшу тривалість життя, найменших показник онкохворих і високий показник середнього рівня IQ серед населення.

До слова, в розвинених країнах виробників харчової солі на законодавчому рівні змушують забезпечевувати потрібний рівень йоду для потреб організму людини.

На жаль, йододефіцит спостерігається по всій Україні, а наше Закарпаття очолює цей сумний рейтинг. Ендокринологи відзначають у населення серйозні проблеми пов’язані з порушенням роботи щитоподібної залози.

Вироблені у щитоподібній залозі тиреоїдні гормони стимулюють ріст і розвиток організму, ріст і диференціювання тканин.

Без достатньої кількості гормонів щитоподібної залози неможливі:

  • Нормальний обмін речовин.
  • Зростання, дозрівання тканин, органів і кісткового апарату.
  • Енергетичне харчування клітин і всього організму в цілому.

Нестача йоду та недостатня кількість гормонів щитовидки можуть являються причинами цілого ряду захворювань.

Ці гормони запобігають надмірному відкладанню жиру, сприяючи його розпаду – ліполізу. Відіграють важливу роль в мозковій активності людини, поліпшують метаболічні процеси в організмі, підвищують рухову активність, тощо.

До групи емоційних ознак йододефіциту відносяться: невластива для даної людини дратівливість, забудькуватість, погіршення уваги і реакції, тривалий депресивний стан, зниження життєвого тонусу, сонливість і загальна млявість організму.

Небезпека йододефіциту полягає в тому, що всі перераховані вище ознаки істотно загострюються і за відсутності належного лікування можуть стати незворотними.

Найбільш вразлива група – жінки та діти.

У провідній закарпатській лабораторії Astra-Dia можна здійснити компплексні дослідження щитоподібної залози. В разі відхилень ви можете звернутися до вашого сімейного лікаря, який зробить відповідні висновки та призначить лікування, або направить Вас до спеціаліста-ендокринолога.

На фото – аналізатор Roche Hitachi cobas е441, на якому виконують аналізи на тиреоїдні гормони в лабораторії Astra-Dia

В лабораторії використовують тільки найкраще обладнання світових брендів, а всі дослідження відповідають міжнародним стандартам. Висока точність, якість та короткі термінни надання результатів, як у відділеннях так і онлайн – гарантовано.

З пакетами послуг ви можете ознайомитися за посиланням.

Пам’ятайте, що якісні та високотехнологічні лабораторні дослідження являються запорукою правильного діагнозу та лікування.

Будьте здорові і ніколи не хворійте!

 Партнерський матеріал

Відправ другу:
Залишіть коментар