Закарпатська обласна бібліотека ім. Ф.Потушняка виходить на світовий рівень

Уперше за 21 рік українська делегація взяла участь у міжнародній виставці «Світ книги – Прага». На національній експозиції «Український дім» презентуються книги від закарпатських та українських видавництв, письменників, а також наукові видання бібліотеки.

бібліотека

З 14 по 17 травня у столиці Чехії проходить міжнародна виставка «Світ книги Прага», де книговидавці та письменники з цілого світу представляють свою книжкову продукцію. Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка однією з перших підтримала ініціативу заявки України на міжнародному рівні і долучилася до партнерства із головою громадської організації «Наш Рід» Юрієм Ключівським, котрий і був автором ідеї участі України на цій події.

«Коли ми прийшли на виставку, причому ми це зробили, як тут не прийнято, без попередньої домовленості, а просто постукали в двері і сказали, що ми б хотіли організувати національний український павільйон, то нам сказали: «Заходьте! Ми вас чекали 21 рік, де ви так довго ходите?» Нам це було дуже приємно, нам пішли на зустріч буквально в усіх питаннях», – зазначив Юрій Ключівський.

Закарпатські письменники, видавці та бібліотека достойно представляють Україну на цій експозиції. А директор головної книгозбірні області Олена Канюка із директором публічної міської бібліотеки м. Млада Болеслав Вєрою Коваріковою 15 травня підписали  Меморандум про співпрацю. Але неофіційне партнерство між цими бібліотеками триває вже понад півроку. Протягом 6-ти місяців бібліотеки м. Мл.Болеслав та Закарпатська обласна бібліотека збирали книги, а потім обмінялися ними. Таким чином, фонди книгозбірень поповнились українською та чеською літературою. В рамках міжнародної співпраці обласна бібліотека і надалі продовжує збирати українськомовну літературу для української громади в Чехії.

Українська делагація у Празі

Процес підписання Меморандуму. На фото зправа наліво- Юрій Ключівський, Олена Канюка та Вєра Коварікова

Директори бібліотек підписали меморандум про співпрацю

Після підписання меморандуму

Серед відвідувачів української експозиції була помічена Катерина Бужинська

Головний бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка Євгенія Напуда

 

Відправ другу:
Залишіть коментар