Закарпатець врятував пораненого яструба

Вчора ще один птах був доставлений до Реабілітаційного центру хижих птахів «Сапсан», що знаходиться на території Національного природного парку «Синевир». Ним виявився яструб – канюк звичайний, якого знайшов в урочищі «Кантина» Чорноріцького ПОНДВ житель с. Синевир, приватний підприємець – Іван Шпілька. Про це розповіли на сторінці НПП “Синевир” у ФБ.

Іван Семенович розповідає – «… що збираючи у лісі гриби, натрапив на напівпритомного та знесиленого птаха, який не міг злетіти та майже не рухався. Одразу прийняв для себе рішення – треба його рятувати.Зорієнтувавшись на місцевості зрозумів, що його автомобіль знаходиться неподалік від місця знахідки птаха і вирішив його підібрати та доставити до ветеринарної лікарні. Однак,під час транспортування згадав про притулок хижих птахів, що знаходиться на території НПП «Синевир», де фахові спеціалісти надають медичну допомогу подібним пернатим, куди його і доправив».

Його одразу було оглянуто, випущено у вольєр та надано корм. На жаль, під час медичного огляду в яструба виявили травму правого крила. Однак зі слів лікаря ветеринара Михайла Маслея, який надалі проводитиме лікування птаха, стало зрозуміло, що шанси на порятунок є. За попереднім оглядом, пернатий хижак перебуває у задовільному стані. Зараз пернатий обживається на новому місці та йде на поправку.Цей яструб став другим знайдою за тиждень.

Завдяки небайдужості Івана Семеновича до пташиного світу,яструб отримав шанс на видужання та можливість повернутися до вільного життя. Раціон врятованого птаха контролюватимуть до його видужання. Відвідувати яструба планує і його рятівник. А коли в у хижака загоїться крило, його знову випустять на волю.

P.S.Сьогодні у Реабілітаційному центрі хижих птахів «Сапсан» мешкають такі пернаті як: птах родини Яструбові – молодий орлан-білохвіст, два канюки звичайні та нещодавно поселений лелека білий.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар