Які лабораторні дослідження можуть вказувати на причини надлишкової ваги?

Японські вчені довели, що ознаки діабету другого типу з’являються більш, ніж за 20 років до встановлення діагнозу. Науковці попереджають, що пацієнтам з цієї метаболічної хворобою потрібно більш раннє лікування.

11 років японські вчені спостерігали за добровольцями, у яких на момент початку дослідження діабету не було. За час спостережень хворобу діагностували більш ніж у 1 000 осіб.

Ранні ознаки – підвищені індекс маси тіла, рівень цукру в крові і інсулінорезистентність.

Результати показали, що у діабетиків більш, ніж за 10 років до встановлення діагнозу спостерігалися підвищені індекс маси тіла, рівень цукру в крові і інсулінорезистентність.

Інсулінорезистентність (далі ІР) є одним із предикторів розвитку серцево-судинних захворювань і прогресування атеросклерозу, незалежно від основних класичних факторів ризику. В останні два дисятиріччя розповсюдженість ІР набула глобального характеру, що пов’язано, насамперед, із стилем життя (зниженням фізичної активності та характером харчування) сучасної людини.

Саме ІР являється об’єднуючим фактором усіх симптомів метаболічного синдрому, коли у людини починає розвиватися абдомінальне ожиріння з нагромадженням жирової тканини у великому сальнику.

Таким чином, ІР являється тим маркером, який може вказувати на причину надлишкової ваги у людини.

Після консультацій з лікарем, закарпатські пацієнти мають можливість замовити дослідження на контроль інсулінорезистентності (індекс НОМА, глюкоза крові, інсулін), після чого медичний працівник зробить відповідні висновки щодо рекомендацій з приведення в норми відповідних показників, які впливають на ожиріння пацієнта.

Вартість аналізу у провідній закарпатській лабораторії Astra-Dia становить 180 грн та виконується за 1-2 дні.

Веб-сайт – https://astra-dia.ua/

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами:

– 0312 64 46 75;

– 067 312 66 69;

– 050 338 17 48.

Відправ другу:
Залишіть коментар