Закарпатці проти узаконення евтаназії й одностатевих шлюбів

Евтаназия

Сьогодні на Закарпатті триває громадське обговорення обсягу та змісту змін до Конституції України у сфері прав людини. У приміщенні ректорату УжНУ зібралися відомі теоретики у галузі конституційного права,судді, представники прокуратури, науковці, юристи, представники громадських організацій.

Учасники засідання напрацьовують рекомендації щодо змін у Конституції. Від закарпатців намагаються почути питання урегулювання у головному Законі, зокрема, і прав нацменшин.

«Ми вирішили, що аби підготувати законопроект для народу, то потрібно йти в народ. Тому ми обрали для себе спочатку найбільш відомі університетські центри, де вже є досвід правотворчої діяльності, серед яких і УжНУ”, – зауважив під час відкриття д.ю.н. професор міжнародного права, суддя Європейського суду з прав людини у відставці, Заступник голови Конституційної комісії, голова Робочої групи з питань прав, свобод та обов`язків людини і громадянина Володимир Буткевич.

Під час першої частини обговорення виступив і доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства юридичного факультету УжНУ, заслужений юрист України Юрій Бисага. Він зазначив, що Закарпаття – це своєрідна система прав людини, яка має свої традиції. Закарпатська школа конституціоналістів вже має чимало напрацювань, зокрема, підручників, які стосуються прав людини. Також мають перше міждержавне видання..

1

Оскільки Конституція повинна слугувати народу, Юрій Бисага вирішив передусім запитати його думку. Перед громадськими обговореннями він провів певну соціологію. Голос народу висловлено у 10 запитаннях, відповідь на які надали 100 осіб. Серед результатів опитування такі:

Ставлення до узаконення одностатевих шлюбів – категорично «ні»;

Узаконення евтаназії – 99 % категорично проти.

Чи вірите у справедливе правосуддя? – 75 % вірять завтра.

Що вважаєте у правах людини найважливішим? – Право на життя і механізм реалізації цих прав.

Щодо прав релігійних общин (Закарпаття на 85 % віруючі) – професор отримав негативні відгуки щодо узаконення нетрадиційних вірувань, які розламують державну сутність.

Чи виправдає ваші очікування чергове вдосконалення Конституції? – більшість відповідає «ні».

Якому інституту держави і суспільства ви довіряєте? – Народ і церква.

Чи вірите ви у позитивний феномен держави і права – 100 % так.

Що чекають від тих, хто напрацьовує зміни до Конституції? – Мудрість, патріотизм, максимальна віддача інтелекту.

“Руська правда”, а не Венеціанська комісія повинні бути орієнтиром при змінах до Конституції, вважає Юрій Бисага. Він переконаний, що сьогодні відбувається профанація українського духу за допомогою фільмів, ЗМІ, телепрограм тощо. Також професор зазначив про важливість напрацювань робочої групи, до яких вже додали свої пропозиції і закарпатці.

Довідково:

Обговорення організоване робочою групою з питань прав, свобод та обов’язків людини і громадянина Конституційної комісії за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»

Метою заходу є інформування про проблеми і прогалини конституційного регулювання гарантій та захисту прав людини в Україні, а також про обрані підходи до вироблення пропозицій щодо змін до Конституції України; з’ясування очікувань українського суспільства від діяльності Конституційної комісії та збір інформації про ідеї й ініціативи від науковців, представників регіональних громад, інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації щодо потрібних змін до чинної Конституції України у сфері прав людини.

В обговоренні беруть участь члени Конституційної комісії та науковці., зокрема, Баймуратов Михайло Олександрович, д.ю.н., завідувач кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Маріупольського державного університету, професор, член Конституційної комісії, Бошицький Юрій Ладиславович, к.ю.н., професор, ректор Київського університету права НАН України, Буроменський Михайло Всеволодович, д.ю.н., завідувач кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент Національної академії правових наук України, професор, член Конституційної комісії, Буткевич Володимир Григорович, , д.ю.н. професор міжнародного права, суддя Європейського суду з прав людини у відставці, Заступник голови Конституційної комісії, голова Робочої групи з питань прав, свобод та обов`язків людини і громадянина, Марцеляк Олег Володимирович, д.ю.н, професор кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Конституційної комісії, Речицький Всеволод Володимирович, к.ю.н., доцент, викладач кафедри конституційного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член Конституційної комісії, Чижмарь Юрій Васильович, народний депутат України, член Конституційної комісії.

Відправ другу:
Залишіть коментар