З травня на Закарпатті "швидка" 37 разів виїжджала на теплові удари (ВІДЕО)

Літня спека приносить не тільки дискомфорт та виснажує, але й може нашкодити здоров’ю. Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом, зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-кого, незалежно від віку та стану здоров’я. З початку травня екстрена медична допомога Закарпаття виїжджала 37 разів на теплові та сонячні удари, 446 разів на виклики зі скаргами на погіршення стану пацієнтів з гіпертонією та 1006 разів до пацієнтів з інсультами, інфарктами та їх ускладненнями.

Перша допомога при тепловому ударі

Симптоми перегрівання: сильне потовиділення, запаморочення або й зомлівання, втома, нудота, головний біль, слабкий та/або прискорений пульс тощо.

Перегрівання може статися після тривалого перебування у спекотну погоду на вулиці, під час активних фізичних навантажень у спеку (робота, спорт, ігри) — раптового або поступово. Тому важливо одразу планувати свої активності з урахуванням спеки.

Пийте багато води, носіть легкий та світлий одяг, прикривайте голову від прямих сонячних променів, проводьте за змоги більше часу у холодку, аніж на сонці, користуйтеся сонцезахисними кремами і стежте за самопочуттям — своїм та людей поруч!

Що робити, якщо людині зле?

– Попросіть людину переміститися у прохолодне місце: у затінок або в приміщення з кондиціонером. Запропонуйте їй лягти та припідняти ноги — це може зменшити запаморочення.
– Зніміть з людини зайвий одяг — усе тісне та важке лише посилює перегрівання.
– Дайте їй випити прохолодної води. У спекотну погоду разом з потом організм втрачає солі, тому корисною може бути вода з електролітами.
– Дайте людині вмитися прохолодною водою або забезпечте прохолодний душ. Якщо ви маєте холодні рушники, компреси тощо, прикладіть на чоло, шию та під пахвами. Це охолодить тіло.

Зазвичай, з часом людині має стати легше. У будь-якому разі зверніться до лікаря, навіть якщо самопочуття покращилося. Якщо ж протягом години людина почувається гірше або її стан не покращується, телефонуйте “103” .

Також може статися тепловий удар. Він виникає внаслідок тривалого впливу високих температур — як правило, у поєднанні зі зневодненням — що призводить порушення роботи системи контролю температури тіла. Тепловий удар небезпечний для життя, адже шкодить роботі мозку та внутрішніх органів.

Необхідно НЕГАЙНО викликати екстрену медичну допомогу за таких симптомів: непритомність, судоми, температура тіла вища 39,4 °C, шкіра червона гаряча та суха, пульс сильний та прискорений, когнітивні порушення, дезорієнтація тощо.

Поки ви чекаєте на лікарів “швидкої”, негайно перемістіть людину у прохолодне місце, зніміть зайвий одяг та охолодіть тіло, наприклад, мокрими рушниками. Продовжуйте це робити, поки не відчуєте, що шкіра людини вже не така гаряча або поки не прибудуть лікарі.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар