З першого квітня на Закарпатті розпочинається нерестова заборона на вилов риби


З першого квітня 2021 року розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів у вітчизняних водоймах.

Терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися в залежності від погодних умов. Про це повідомила пресслужба Асоціації рибалок України.

“Під час нересту дозволено аматорська риболовля, але тільки з берега в світлий час доби в межах населеного пункту там, де немає природних нерестовищ, і тільки 1 вудкою з одним гачком або спінінгом, при дотриманні норм вилову – до 3 кілограм в день на людину. Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена”, – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Також з першого квітня в ряді областей встановлено заборону на вилов раків.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Потрібно визнати, що штрафи настільки мізерні, що не можуть зупинити масове браконьєрство. Судіть самі: штраф – від 34 до 170 грн, а за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням електроструму, вибухових або отруйних речовин) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Однак були випадки коли суди повертали порушникам знаряддя лову, зокрема електровудки.

Законопроект який передбачає значне посилення покарання і збільшення штрафів за незаконний вилов водних біоресурсів, знаходиться у Верховній Раді України, він ще не прийнятий у другому читанні.

Крім штрафу порушник повинен буде платити компенсацію за завдані збитки, вони рахується за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так: судак – 510 грн, сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур, товстолоб – 255, плотва – 85, лящ – 170 грн.

Котрий рік поспіль нерест у риби проходить в екстремальних умовах.

Багато років не проводяться меліоративні роботи по розчищенню нерестовищ, в результаті вони заростають і стають непридатними. Так само через незаконну забудову прибережної території зникають місця традиційного нересту риби. Де раніше були природні нерестовища сьогодні бетонні причали приватних маєтків. Все це призвело до того, що за останнє десятиліття зникло більше 40% природних нерестовищ, що істотно позначилося на чисельності риб’ячих зграй.

Так само в цей потаємний для риби період багато річок перетягнуті браконьєрськими сітками.

Якщо в 1991 році було затримано 19 тисяч «рибних» браконьєрів, то в 2020 році 114 тисяч порушників природоохоронного законодавства на водоймах. З них органами рибоохорони були затримані 46,5 тисяч порушників, які завдали збитків на 102 млн грн., кажуть експерти Асоціації рибалок України.

Найбільше затримали браконьєрів в: Черкаської, Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської областях а так само на Азовському морі. За статистикою виявляють не більше 15% від усіх порушень. Ці цифри говорять про катастрофічне зростання випадків браконьєрства.

Сьогодні моторизовані бригади з багатокілометровими сітками знищують рибні запаси країни, виловлюючи ікряну рибу. Нерідки випадки коли все це відбувається під «дахом» структур яким держава довірила охорону риби.

У таких випадках браконьєри і корумповані чиновники спільно несуть відповідальність за знищення рибних ресурсів країни.

За неофіційними даними незаконний вилов вже більше офіційного і становить 80-90 тисяч тонн риби на рік. Щодня з наших водойм браконьєри виловлюють понад 400 тонн риби. Тіньовий рибний ринок оцінюється в 4-5 млрд грн.

Незаконний вилов знищує рибний ресурс, підриває державну продовольчу безпеку і руйнує вітчизняну рибну галузь, завдаючи державі збитків на мільярди гривень.

Асоціація рибалок України звертається до всіх хто любить наші водойми, дбайливо ставиться до риби, яка готується до нересту. Допоможіть захистити майбутнє наших річок – не допускайте варварського вилову риби в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них в природоохоронні та правоохоронні органи.

Телефони гарячої лінії:
Держрибагентство – 0 (800) 50-52-50;
Держекоінспекція – +38 (044) 521-20-38;
Поліція – 102

Відправ другу:
Залишіть коментар