З Карпат масово вивозять ліс (Відео)

Деревину стали заготовляти шаленими темпами, адже потрібно встигнути до початку дії мораторію Схоже, що до того моменту, коли в Україні набуде чинності 10-річна заборона на експорт української деревини, вивозити за кордон вже буде нічого.
Ліс
Як стало відомо “Обозревателю” з власних джерел, на даний момент на залізничному вузлі в Чернівцях стоять численні склади, навантажені необробленим лісок-кругляком.

За інформацією місцевої влади в Чернівцях, має місце лише транзит деревини через територію України, який проходить саме через з/д вузол в Чернівцях, і куди нібито звозяться склади з усієї країни. З неофіційних джерел стало відомо, що після прийняття Верховною Радою 10-річного мораторію на експорт лісу активізувався контрабандне вивезення деревини за кордон, так як офіційно заборона вступає в силу лише з 1 січня 2016 року. Журналісти вже відправили інформаційні запити до відповідних державних органів з метою отримання офіційної інформації з даного питання.

Нагадаємо, у четвер, 9 квітня, депутати прийняли закон, який забороняє строком на 10 років експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді за кордон. Документ передбачає, що для всіх порід лісу мораторій набуває чинності з 1 січня 2016 року, а для сосни – тільки з 1 січня 2017 року.

Відповідно до закону, експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів, крім вищевказаних, допускається за наявності сертифіката походження, порядок видачі яких регулюється Кабміном. Крім того, вводиться електронний перелік виданих сертифікатів походження, який буде розміщений на сайті Державного агентства лісових ресурсів. Свого часу масовий вивіз деревини в необробленому вигляді за межі України привів до штучного дефіциту цієї сировини на внутрішньому ринку, а також невиправданого підняття цін на аукціонах з продажу деревини.

Наслідком такої ситуації стала втрата конкурентоспроможності українськими деревообробними компаніями на європейському та світовому ринках.
Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар