З 22 травня в Україні послаблять карантин: відкриють садочки, готелі і проведуть ЗНО


В Україні на початку тижня, 11 травня, почався перший етап виходу з карантину.

Другий етап почнеться 22 травня і принесе ще низку послаблень: запрацюють готелі і дитячі садочки, запустять громадський транспорт, пише 24 канал.

Однак планують наступний етап послаблень лише за утримання динаміки поширення коронавірусу на теперішньому і меншому рівнях. На цьому вкотре наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише 24 канал.

Якщо усі умови будуть дотримані, вже від 22 травня настане другий етап послаблення карантину, який принесе ще низку полегшень.

Чого торкнеться наступне послаблення з 22 травня:

відкриття дитячих садочків;

проведення спортивних змагань без глядачів;

дозволу роботи готелів;

проведення зовнішнього незалежного тестування;

роботи громадського транспорту.

Щодо готелів Степанов підкреслив: хостели не працюватимуть, а ресторани і спортивні зали, якщо такі є, не відновлюватимуть роботу. До того ж, у закладах тимчасового проживання посилюватимуть дезінфекцію та слідкуватимуть за скупченнями людей у вестибюлях.

Шмигаль і Зеленський про послаблення

Про новий етап переходу перешим заговорив Денис Шмигаль на засіданні уряду. Тоді він оголосив про продовження каарантину і після 22 травня, однак його істотного послаблення.

Тезу про другий етап виходу з карантину 22 травня підтвердив і президент Володимир Зеленський у своєму традиційному відеозверненні. Однак він наголосив, що мова йде про послаблення карантину, а не його закінчення.

“Кожен наступний етап пом’якшення можливий тільки тоді, коли ми досягнемо конкретних показників, зокрема помірної кількості нових випадків коронавірусу та некритичного завантаження ліжок у лікарнях”, – нагадав президент.

Зазначимо. Другий етап настане, якщо протягом 10 днів поспіль відсоток нових випадків знижуватиметься, а кількість людей, які одужали, зростає.

Наразі влада, зокрема МОЗ, головний санітарний лікар, та інші міністерства розробляють план заходів виходу з карантину. Однак голова уряду вкотре нагадав, що це станеться лише за позитивної епідеміологічної картини.

Відправ другу:
Залишіть коментар