З 21 серпня можна буде виїжджати за кордон за цифровими ковід-сертифікатами

Тепер прикордонники будь-якої країни ЄС можуть відсканувати QR-код на сертифікаті у додатку “Дія”.

Про це в інтерв’ю «Бабелю» розповів один з розробників додатку “Дія” , керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Баник, передає Mukachevo.net.

«Всі технічні тестування ми пройшли минулого тижня. Рішення ЄС про визнання наших сертифікатів вступає в дію від 20 серпня. Нам потрібна буде доба, щоб перемкнути всі налаштування з тестового середовища на продуктове, в якому працюють прикордонники. І десь із суботи, 21 серпня, українці зможуть спокійно їхати з відповідними сертифікатами в «Дії», — пояснив він.

у «Дії» будуть два види ковідних сертифікатів — українські внутрішні і міжнародні. У внутрішньому буде вказане прізвище, ім’я та по-батькові, дата народження, фотографія та «термін придатності».

«Що стосується міжнародного сертифіката, то в ньому фотографії не буде. Там буде ім’я і прізвище англійською, дата народження, частково інформація про серію і номер закордонного паспорту і інформація про вакцину — її назва, дата останнього щеплення і хто згенерував сертифікат [у нашому випадку «Дія»]. Це та інформація, яка знадобиться при перетині кордону», — додав Баник.

Він додав, що наступним кроком Мінцифри буде розробка сертифікатів про результати ПЛР-тесту, або на наявність імунітету у тих, хто перехворів на COVID-19.

Відправ другу:
Залишіть коментар