З 1 лютого ЄС скоротить термін дії COVID-сертифікатів

Європейська комісія 21 грудня скоротила термін дії COVID-сертифікатів з 12 до 9 місяців (тобто 270 днів). Як пише Суспільне, про це повідомляє пресслужба виконавчого органу ЄС. Нові норми набудуть чинності з 1 лютого 2022 року.

Причиною такого кроку Єврокомісія назвала нові наукові дані, пов’язані з коронавірусом та ефективністю вакцинації. Зокрема Європейський центр з контролю та профілактики захворювань рекомендує бустерні дози вакцини проти COVID-19 через шість місяців після курсу вакцинації.

“Сертифікат залишатиметься чинним на ще три місяці після згаданих шести, щоб це врахували під час проведення кампаній з вакцинації в країнах-членах ЄС, і їхні громадяни отримали доступ до бустерних доз препарату”, – йдеться у повідомленні Європейської комісії.

Крім того, ЄС оновив правила відображення бустерних доз у COVID-сертифікаті. Якщо людина отримала два щеплення, а потім третє бустерне, у сертифікаті буде зроблена помітка 3/3. Якщо ж людині вводили однодозну вакцину або одну дозу дводозної вакцини, буде помітка 2/1.

Скоротити термін дії COVID-сертифікатів Єврокомісія рекомендувала ще в листопаді 2021 року, але тепер зміни ухвалили остаточно. Вони набудуть чинності на всій території ЄС із 1 лютого 2022 року, щоб країни-члени змогли змінити відповідне законодавство.

Відправ другу:
Залишіть коментар