Європейське медичне агентство визнало зв'язок між вакциною Astra-Zeneca і виникненням тромбів

Представник Європейського медичного агентства (EMA) заявив про зв’язок між вакциною Astrazeneca і виникненням тромбів у окремих вакцинованих людей.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Il Messaggero.

“На мій погляд, зараз ми можемо це сказати, очевидний зв’язок з вакциною. Однак, що викликає таку реакцію, ми досі не знаємо. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним фактором, що вимагає дослідження. У підсумку: в найближчі кілька годин ми скажемо, що зв’язок існує, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається”, – сказав глава відділу вакцинації EMA Марко Кавалері.

За його словами, серед вакцинованих молодих людей більше випадків церебрального тромбозу з дефіцитом тромбоцитів, ніж очікували в ЕМА.

“Наш процес оцінки ще далекий від завершення. Річ у тім, що на цьому тижні ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи у нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі”, – сказав Кавалері.

Раніше EMA рекомендувало вакцину Astrazeneca як безпечну і вказувало на відсутність доказів зв’язку між вакциною і виникненням тромбів.

Відправ другу:
Залишіть коментар