Які загрози несе громадам децентралізація? (ІНФОГРАФІКА)

У більшості людей немає відповіді на запитання, що їм дасть об’єднання громад. Їм ніхто не пояснив ні змісту реформи, ні перспектив: що буде з їхнім селом, школою, лікарнею? І як взагалі буде працювати це об’єднання в майбутньому?
Децентралізація
Партія «ВОЛЯ» спробує заповнити «білі плями» у цій реформі і донести до людей її реальну суть, роз’яснити, як має відбуватися процес об’єднання громад, а також застерегти від ризиків і запропонувати, як їх уникнути.

– Необхідність децентралізації, звичайно, назріла давно, – говорить керівник Рівненської міської організації партії «Воля» Олег Філюк. – Зараз цей процес відбувається поспіхом, під тиском Кабміну. Реформа, безумовно, відкриває величезні можливості для громад в цілому і для кожної людини зокрема. Водночас існують загрози, які можуть призвести до негативних наслідків. Приміром, існує ризик появи сотень мільйонерів, а громади від цього нічого не отримають. З іншого боку, уперше за три десятки років реформа може дати реальне народовладдя. Але людям все це треба пояснювати. На жаль, майже ніхто цим не займається. Ми будемо постійно інформувати про суть реформи та про нашу партійну позицію, наше бачення проблем.

Три основні загрози, які вбачає в децентралізації партія «ВОЛЯ»:

1. Держава не виконає своїх обіцянок та зобов’язань. Новим центрам об’єднаних громад держава обіцяє виділення коштів на розвиток інфраструктури, не скорочувати витрати на утримання шкіл, лікарень та амбулаторій. Однак є ризик, що держава може порушити законодавчо закріплені гарантії.

2. Для управління новими об’єднаними громадами з розширеними владними повноваженнями та фінансуванням, які вони отримають, забракне фахових муніципальних управлінців. Виконавчий комітет ради об’єднаної громади може складатися з 10-50 осіб. Усі напрямки діяльності потребують кваліфікованих кадрів, адже можливостей для розвитку громад буде багато. Та чи зможе вона ними скористатися – залежатиме від тих, хто нею управлятиме.

 

Партія «ВОЛЯ» готує команду професійних політиків та муніципальних управлінців, які після місцевих виборів (25 жовтня 2015 року) зможуть ефективно управляти своїми громадами.

3. Головна загроза: землею, майном, природними ресурсами сіл, селищ та міст, які увійдуть до об’єднаної громади, почнуть розпоряджатися без врахування думки громади. Староста села не матиме реальних можливостей захистити інтереси громади, впливати на формування її бюджету. А самі мешканці, окрім виборів один раз на кілька років, не матимуть впливу на владу об’єднаної громади і будуть позбавлені можливості приймати рішення щодо свого села, селища чи міста.


Партія «ВОЛЯ » розробляє типовий cтатут територіальної громади та проводить роз’яснення щодо його ухвалення громадам. Саме cтатут територіальної громади може захистити громади.

 

Відправ другу:
Залишіть коментар