Які галузі економіки найменше зачепила криза

Хоча на дворі – криза, але не всі представники українського бізнесу зазнають збитків. На думку опитаних “Сегодня” експертів, незважаючи на падіння доходів населення, девальвацію гривні і згортання обсягів виробництва, є сектори економіки, які в цілому відчувають себе непогано.
Економіка
У цей список “везунчиків” увійшли аграрії, фармацевти, приладобудівники, легка промисловість, програмісти. Непогані шанси відновити докризові позиції є у туризму та готельного бізнесу. А ось важкій промисловості та будівництву потрібна підтримка держави.

АГРО
Експортні галузі економіки отримали непоганий поштовх для розвитку, коли долар різко пішов у ріст, відзначає президент Украналітцентра Олександр Охріменко. “Якщо імпортна продукція в Україні відразу подорожчала в гривневому еквіваленті в 2-3 рази, то вітчизняна – тільки на 15-30%. Це означає, що наші виробники зможуть не тільки більше виробляти продукції для українців, а й пропонувати більш дешевий товар на зовнішніх ринках”, – пояснює Охріменко.

За його словами, перспективний і ринок фармації, оскільки недорогі, але якісні ліки завжди користуються високим попитом.

ЛЕГКОПРОМ
Економісти відзначають, що непогано почуває себе вітчизняна легка промисловість, яка працює з Європою за давальницькими схемами. “Тобто шиє для ЄС костюми або взуття, але як готовий товар це вже реалізується за кордоном. Зокрема, за підсумками першого кварталу торгівля з Євросоюзом з цього напрямку зросла на 70%, тільки з Німеччиною – на 35%”, – пояснює Охріменко.

ДЕТАЛІ
Не гірше йдуть справи і у приладобудування, яке також за давальницькими схемами співпрацює з євровиробниками, відзначає аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник. “Справа в тому, що в Україні чимало хороших машинобудівних підприємств, а також є кваліфіковані кадри. Все це дозволяє отримувати замовлення з-за кордону на випуск деталей, наприклад, для побутової техніки – пральних машинок, холодильників, прасок. Для нас це завантаження потужностей, а для іноземців здешевлення собівартості продукції”, – пояснює Мельник.

Потрібні доступне житло і стабфонд
Але не всі галузі можуть вижити в умовах падіння економіки: особливо непросто зараз металургам, будівельникам і виробникам будматеріалів. “Запустити ці галузі допомогли б програми доступного житла від держави, адже поліпшення житлових умов потребує багато українців.

ТУРИЗМ
А є деякі ринки, які відновлюються самостійно. Тут мова йде про готелі економ і турпотоки. Як пояснив президент Асоціації малих готелів Роман Пономаренко, зараз українці активно вкладаються у відкриття хостелів і міні-готелів в очікуванні нового турсезону: “З початку року вже відкрито близько 40 точок економкласу, і це не межа. Попит на міні-готелі високий, тому що студенти, переселенці і відрядні потребують дешевого житло. А прийдешній турсезон дозволить заробити додаткові гроші”.

КРИЗА
Але розслаблятися українцям поки не варто: восени Європу може накрити хвиля кризи, попереджає Олександр Охріменко.

“У світі падає споживання, між ЄС і США йде битва за звання ключових експортерів. Тому є ризик, що американці цю битву виграють, а Європа піде в рецесію. Щоб ця криза нас зачепила мінімально, Києву варто подумати про створення стабфонду і виведення зарплат українців з тіні. Це дозволить збільшити обсяги споживання всередині країни, і тоді наш бізнес буде більше продавати товарів в Україні”, – пояснює експерт. За його словами, криза в ЄС стартує восени, а до України хвиля дійде до кінця року.

Відправ другу:
Залишіть коментар