Як жителі Рахівщини намагаються врятувати район від сміттєвого колапсу (ВІДЕО)


У попередніх випусках журналісти “М-Студіо” вже повідомляли про невтішну ситуацію зі сміттям на Рахівщині і спроби місцевих жителів врятувати район від сміттєвого колапсу.

Одна з них – відкриття пунту прийому вторсировини в Ясіня, де всі жителі населених пунктів Ясінянського куща можуть здати на переробку пластик, скло та поліетилен. Нещодавно одна з угорських громадських організацій зібрала кошти для купівлі автомобіля, за допомогою якого з дворогосподарств тепер забирають відсортоване сміття.

8 липня президенту України Володимиру Зеленському надійшов офіційний лист від угорського гаранта – Яноша Адера. В ньому йшлося про неспроможність угорської сторони впоратися з тонами непотребу, який несуть до них наші водойми. Ця проблема не нова, а причина – банальна. Люди скидають сміття у річки свідомо. Адже в багатьох населених пунктах області до сьогодні не налагоджено централізоване вивезення сміття.

Разом з тим, є люди,які намагаються вирішити цю проблему. Ми вже розповідали про жителя Ясіня – Бейлу Франца, який організував збір вторсировини з усього Ясінянського куща. Тепер він має для цього ще й автомобілі. Допомогли – угорці. Кошти збирали пересічні громадяни Угорщини, яким очевидно, закарпатське сміття все несила терпіти. Протягом тижня пан Бейла забирає з дворогосподарств відсортоване сміття.

На таку ініціативу відгукуються й чимало підприємців, адже для них питання утилізації відходів також дуже актуальне. Наразі в планах екоактивіста не лише збір втор сировини, а й просвітницька діяльність. Щойно закінчиться карантин і діти повернуться до шкіл – планує звертатися до адміністрацій навчальних закладів з пропозицією практичних навчань місцевих дітлахів, адже як показує практика – формувати екологічну культуру треба з дитинства.

Окрім того, 25 липня тут на березі Тиси в Ясіня проведуть суботник до якого запрошують долучитися всіх небайдужих.

Відправ другу:
Залишіть коментар