Як закарпатцям підготувати свій організм до новорічних свят?

Новорічні свята часто стають приводом не обмежувати себе в їжі та напоях. Щоб після свят не довелося ходити по лікарях, варто підготувати організм до додаткового навантаження.

Печінка – один з найважливіших органів, що беруть участь в травленні: вона допомагає розщеплювати жири, очищає організм від токсинів, у печінці синтезуються багаточисленні білки і ліпопротеїни плазми крові, жовчні кислоти, вона нейтралізує згубну дію алкоголю. Основний удар під час бурхливого застілля припадає саме на печінку. Але саме про цей орган ми часто забуваємо в передсвятковій метушні.

Насправді ж готувати необхідно не тільки подарунки і частування! Правильно підготувати печінку до свята – справа не менш важлива.

По-перше, це, звичайно ж, переїдання. Зайві калорії фактично тотожні зайвим кілограмам: надлишок енергії, отриманої з їжею, відкладається «в запас» у вигляді жирової тканини.

Однак, неестетичний зовнішній вигляд – проблема не найстрашніша. Куди більшої шкоди організму завдає відкладення «невидимого» жиру у внутрішніх органах, і перш за все в печінці. Печінка, що зазнала жирового переродження, значно знижує функціональність, зводячи на «ні» здатність утворювати жовч, емульгувати жири, очищати організм від токсинів.

На свята закарпатці, серед іншого, готують жирні, смажені, копчені страви, а в них – барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, консерванти, тощо. Все це негативно впливає на нашу печінку, вже не кажучи про алкоголь та тютюновий дим.

Не потрібно мати медичної освіти, щоб розуміти: можливу проблему легше попередити, ніж лікувати.

Щоб розуміти наскільки сито та активно можна провести новорічні свята, рекомендується здати біохімічний аналіз крові, або печінкові проби. Показники цього дослідження допомагають з’ясувати стан всіх органів і систем людини.

Правильне розшифрування біохімічного аналізу крові та знання нормальних показників дозволяє дуже точно виявити запальні процеси, а також отримати інформацію про функціональний стан печінки та інших органів.

Біохімічне дослідження це дослідження рівня глюкози, яка відповідає за вуглеводний обмін; сечовини, креатиніну підвищення яких може свідчити про погану роботу нирок; холестерину, підвищений рівень якого вказує на ризик атеросклерозу, захворювання серцево-судинної системи або печінки; АлАТ та АсАТ – у першому випадку високий рівень ферментів у крові сигналізує про погіршення роботи серця або печінки, у другому ж підвищенний показник може бути причиною інфаркту, гепатиту, панкреатиту, раку печінки або серцевої недостатності; фермент амілаза відповідає за функціональний стан підшлункової залози.

Дослідження на біохімічний аналіз крові вкаже вам можливі відхілення від норми, а ваш сімейний лікар проконсультує вас та в разі потреби направить до профільного спеціаліста. Пам’ятайте, що різдвяно-новорічний період створює значне навантаження на організм, відтак закарпатцям треба потурбуватися про власне здоров’я.

В закарпатській лабораторії «Astra-Dia» Вам запропонують вище перераховані лабораторні дослідження, а результати аналізів ви отримаєте, як онлайн так і в будь якому з 26 відокремлених відділень по області! Зробити дослідження на біохімію крові можна у 16-ти населених пунктах Закарпаття (список).

Правильно підготуйтесь до свят та будьте здорові!

Партнерський матеріал

Відправ другу:
Залишіть коментар