Як в Ужгороді виготовляють окопні свічки (ВІДЕО)

В Ужгороді виготовляють окопні свічки. Майстриня Катерина Мікла розпочала роботу з початку осені й вже створила понад 100 екземплярів.

З наближенням холодів постає гостра потреба в таких виробах – вони горять близько двох годин, мобільні, не займають багато місця і в них майже відсутній дим. Свічки можна використовувати для того, щоб зігрітись, приготувати їжу і навіть сушити одяг.

Наразі волонтери активно працюють для того, щоб забезпечити наших захисників теплом. Окопні свічки для українських захисників виготовляє Катерина Мікла. Розпочала працювати з початку осені й за цей час змайструвала понад 100 екземплярів. Процес роботи складний, але цікавий.

Спочатку волонтерка працює з картоном – його потрібно очистити від скотчу та нарізати смужками.  Далі Катерина вимірює висоту бляшанки, яка стане тарою для свічки, щоб знати, скільки необхідно відрізати картону. Наступний крок – скрутити смужку картону. Для цього в Катерини є спеціальний пристрій, який змайстрував її чоловік-військовослужбовець. Така конструкція значно спрощує та прискорює роботу.  Стрічки важливо скручувати не надто туго.  В картон потрібно вставити маленькі відрізки картону, які надалі будуть підпалювати. Далі – топимо віск. Підійде будь-який. Наразі в цьому матеріалі є потреба, тому, волонтери будуть раді допомозі. Розтоплений віск заливаємо в тару з картоном. Ось і результат – готова окопна свічка. 

Така свічка дуже практична. Особлива користь такої свічки – майже відсутній дим.  Окопні свічки Катерина передає волонтерам, а ті, своєю чергою, приносять їй картон та інші речі, необхідні для виготовлення. 

Робота кропітка та надважлива – необхідно забезпечити наших бійців «теплом» до початку холодів.  Волонтери об’єднали зусилля, коли почули про таку потребу на фронті. Відтак, робити окопні свічки розпочали в різних куточках Закарпаття. Майстрині передають готові вироби волонтерам, а ті – відправляють військовим на передову. Головне – злагоджена робота.

Подробиці в сюжеті М-Студіо:

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар