Як уникнути захворювання хребта?

Найбільше навантаження для хребта — це сидячий спосіб життя і відсутність корисного навантаження у вигляді зарядки або гімнастики. При сидінні нашому хребту доводиться справлятися з непомірним навантаженням, що незрівняне навіть з тривалою ходьбою або бігом.
Хребет
Якщо в роботі вам доводиться довго перебувати в одному положенні, наприклад,сидіти за комп’ютером, то в кінці робочого дня в спині ви можете відчути неприємні відчуття. Такі відчуття, аж до больових, виникають через різні напруження в хребті і зменшення відстані між хребцями. Виникає тиск на корінці спинного мозку, що й призводить до болю в спині і, крім цього, порушує кровообіг внутрішніх органів. З часом така ситуація може призвести до виникнення остеохондрозу (ураження міжхребцевих дисків) та інших захворювань хребта.

Щоб попередити появу захворювань хребта, досить стежити за своєю поставою і регулярно виконувати вправи для зняття напруги спини. Наш хребет складається з різних відділів, для кожного з яких існують свої комплекси вправ, про які ми поговоримо в наступних статтях. Але існують й універсальні вправи для зміцнення м’язів спини і відновлення правильної відстані між хребцями.

І почнемо ми з вправ для розтягування хребта.

Вправи для розтягування хребта

Один з кращих способів розтягування хребта є щоденні провисання на перекладині або турніку. Крім цього, існують й окремі комплекси вправ, що дозволяють відновити правильну відстань між хребцями, яка неминуче скорочується через вертикальні навантаження на хребет протягом дня. Головна вимога — повільне та спокійне виконання вправ, без різкості. Почніть з невеликої амплітуди, поступово її збільшуючи.

Для перших занять буде достатньо 4 повторень кожної вправи, з часом збільшуйте до 12. Комплекс бажано виконувати щодня. Цей комплекс вправ покращує гнучкість хребта, зміцнює м’язи спини, завдяки цьому навантаження на хребет зменшується.

Больові відчуття в спині виникають через напруження в хребті та зменшення відстані між хребцями. Фото: Michael Dorausch/flickr.com

1. Початкове положення (ПП): лежачи на животі, зігнути руки так, щоб долоні були під грудьми. Ноги на ширині плечей.
Підняти тулуб, вигинаючи спину дугою вгору. Упор — тільки на долоні та пальці ніг. Під час виконання вправи голова повинна бути опущена, таз вище голови.

Зміна положення: підняти голову, опустити таз.

2. ПП: лежачи на спині, руки розставлені в сторони.

Зігнути коліна, підтягнути їх до грудей і обхопити руками. Намагайтеся торкнутися колін підборіддям і затриматися в такому положенні кілька секунд.

3. ПП: сидячи на підлозі, ноги зігнуті, упор на руки позаду.

Підняти таз до горизонталі та опустити.

4. ПП: стоячи на колінах з упором на руки, спина пряма.

Зробити глибокий вдих, на видиху вигнути спину, притиснути підборіддя до грудей.

5. ПП: ноги на ширині плечей зігнуті в колінах. Тулуб нахилений вперед з опорою прямих рук на коліна.

Зробити глибокий вдих. На видиху повернути праве плече і лікоть вперед. Потім теж саме з лівим плечем.

Вправи для поліпшення рухливості сегментів хребта

З цієї добірки вправ ви можете вибрати ті, які можете виконувати в цей момент. Кількість повторень кожної вправи — залежно від вашого самопочуття.

1. ПП: ноги на ширині плечей, руки розслаблені. Пообертайте корпусом праворуч та ліворуч.

2. ПП: руки на поясі. Нахиліться вперед, торкніться долонями підлоги, поверніться в ПП.

3. ПП: те ж. Нахиляйтеся в сторони: вперед, назад, праворуч, ліворуч.

4. ПП: те ж. Порухайте тазом вперед-назад.

Вправи для поліпшення рухливості сегментів хребта. Сидячи на п’ятах, зігніться в поперековому відділі. Фото: AmandaD_TX/flickr.com

5. ПП: руки уздовж стегон, зігніть праву ногу в коліні, візьміться за гомілку обома руками і підтягніть стегно до живота. Затримайтесь на 10 сек, після чого змініть положення ніг.

6. ПП: лягти на підлогу на живіт. Вигнути спину дугою, підняти таз якомога вище. Голова опущена, опора на прямі руки і ноги. Трохи згинаючи кінцівки, обійдіть в такому положенні кімнату.

7. ПП: сидячи на п’ятах, зігніться в поперековому відділі. Руки витягнути вперед і торкнутися долонями підлоги, не відриваючи сідниці від п’ят.

8. ПП: лежачи в ліжку, візьміться за спинку. Піднімайте прямі ноги.

Відправ другу:
Залишіть коментар