Як на Закарпатті проходив день вишиванки (ВІДЕО)

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.

В Україні таким символом є вишиванка, яка навіть отримала власне свято. Цього року воно припало на 20 травня. До речі, день вишиванки не є офіційним. Його святкують починаючи з 2006 року з ініціативи львівської студентки. Відтоді свято набуло широких масштабів. У кожному місті нашої країни організовують справжні святкові дійства, в школах проводять урочисті заходи.

Так відзначили свято і у Тересвянській ЗОШ, що на Тячівщині. Юні тересвянці підготували видовищну святкову програму з хореографічних та вокальних композицій у виконанні юних талантів громади, а також виставку вишитих рушників.

На честь такої значущої події пройшов парад вишиванок і у Берегові. Він відбувся за участі школярів, освітян та представників влади різних рівнів.

Учасники параду у святкових вишиванках пройшли від адмінбудівлі районної ради до пам’ятника Тарасу Шевченку, біля якого відбулося урочисте покладання квітів.

Одягли сорочки з національним орнаментом і жителі Ужгорода. У такому вигляді йшли на роботу, чи по своїх власних справах. А хто мав бажання прийшов в Ужгородський замок. Саме тут відбувся збір учасників вишиваного параду. Аби взяти участь у параді до Ужгороду приїхали закарпатці звідусіль.

Сорочки, сукні, піджаки чи цілі костюми вишиті хрестиком, гладдю. Вишиванки у кожного різні.

Пані Надія довго не могла визначитися взяла з собою аж дві вишиванки. Їх жінка створила власними руками. Учасники готові. Викувалися у колону і під барабанний супровід рушили центральними вулицями міста.

Урочисту ходу біля кафедрального собору зустрів Закарпатський народний хор. На чолі ходи чиновники. Теж у вишиванках.

Сперечаються в кого краща сорочка.

Голова обласної ради Олексій Петров каже, його, бо виготовлена на замовлення. Його перебиває Ужгородський міський голова. Каже в нього сорочка ще краща, бо Закарпатська. А Анатолій Полосков – голова ОДА, свою сорочку придбав нещодавно. Каже, не важливо,чи сорочка дорога, чи дизайнеська. Головне, з яким настроєм її одягаєш.

Дивіться в сюжеті М-Студіо:

У народних костюмах під народні пісні учасники вишиваного маршу рушили на площу театральну. Там святкування закінчили концертом та показом мод закарпатських вишиванок.

Відправ другу:
Залишіть коментар