Як діяти в разі нападу собаки, що робити якщо вже трапилась біда і хто повинен нести відповідальність?

Випадки нападів собак, як безпритульних так і чиїхось, на людей завжди привертають до себе особливу увагу громадськості. У той же час виникають питання: як діяти в разі нападу собаки, що робити якщо вже трапилась така біда і хто повинен нести відповідальність за дії тварин?

В Україні випадки нападу собак на людей фіксують щодня. У невеликих містах ця цифра може сягати 700 в рік. На щастя в Мукачеві, повідомлення про напади чотирилапих надходять не так часто, проте все ж таки є. Закон українців наче й захищає. Адже вигул домашніх собак на територіях, де розташовані дитячі майданчики, в житлових зонах суворо заборонений. Тим не менше, часто власники чотирилапих закон ігнорують.

До того ж, не варто забувати і про безпритульних собак, яких в кожному населеному пункті чимало. Отже, жертвою нападу людина може стати будь-де. Що ж робити аби уникнути атаки агресивної тварини? Запитуємо від кінолога.За можливості не панікувати. Хоча як це зробити у стресовій ситуації коли нападають, наприклад, стаффордширські тер’єри – невідомо. Тим не менше, спробувати мислити тверезо і придушити страх радять і юристи задля того аби потім притягнути винних до відповідальності. Адже бажано відразу знайти власника тварини, поспілкуватися зі свідками події і взяти їхні номери телефонів, бо як засвідчує практика – шукати їх потім марна справа.

За можливості все бажано фіксувати – за допомогою фото та відеозйомки.Згідно з українським законодавством – собака – власність господаря, а тому відповідальність за неї несе він. Найчастіше легковажні господарі несуть адміністративну відповідальність. Проте можлива й кримінальна. : Насправді, справи про напади собак досить важко доводяться в судах. Юристи зазначають, що є кілька ньюансів. По-перше, чотирилапий має бути паспортизований, а в нашій країні, на жаль, не всіх власників забов’язують мати документи на тварину.

Фактично пес – нічий, а тому і відповідати за нього нікому не доведеться. Це ж саме стосується й безпритульних тварин –можна б було, звичайно, спробувати судитися з комунальними службами, які мали б вести за ними нагляд, але, зазвичай, не покладаючи надій на систему покусані люди чи їхні родичі чинять самосуд і просто труять собак. Наразі йдеться про те, що господарі повинні мати документи на своїх підопічних, має вестися їхній облік і на основі цих даних можна притягати до відповідальності винних і доводити чи спростовувати їхню вину.

Впорядкувати також мають і питання з безпритульними тваринами , адже в більшості випадків кусають вони. Допоки ж цього не буде зроблено – ці ситуації повторюватимуться, а винні, в більшості випадків, навряд чи будуть покарані.

Відправ другу:
Залишіть коментар