Яценюк затяг на дно «Народний фронт», чіпляється за БПП і Порошенка, щоб і їх утопити

Кілька днів тому прем’єр Арсеній Яценюк — лідер партії “Народний фронт” звернувся до президента Петра Порошенка та партії Блок Петра Порошенка, щоб домовитися про єдині систему і підхід до участі у виборах місцевих органів влади.
Яценюк
Нагадаємо, “Народний фронт” минулого року здобув найбільшу підтримку на парламентських виборах — 22,14%. Але трохи більше ніж за півроку опустив свій рейтинг більш ніж у 10 разів — до заледве 2%.

Насамперед, тому, що від уряду так і немає масштабних, а головне — результативних реформ, не вщухають корупційні скандали. Самого Яценюка, за останніми опитуваннями КМІСу, люди вже взагалі не бачать у майбутній владі – у нього немає навіть 1-2%, які набрали лідер забороненої КПУ Петро Симоненко, екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін та політики, колись близькі до Януковича.

Очільники НФ розуміють, що їхні люди на місцях на виборах восени через загальну незадоволеність людей життям, війною, високими тарифами можуть дуже конкретно пролетіти. Тому діляться на “групи за інтересами”, бунтують проти Яценюка і Турчинова, а Яценюк пропонує йти в упряжці з Блоком Порошенка.

Інша справа, що заяву Яценюка про об’єднання зусиль розтиражували, а от відповіді від БПП і досі не чути. Очевидно, там зважують, чи не на самісіньке дно потягнуть їх “колеги” по коаліції, які рекордно швидко свій рейтинг опустили нижче плінтуса. Бо наразі у БПП найбільші показники симпатій — за даними соцопитувань КМІС і Центру Разумкова на початок травня– 16,1та14,1%, відповідно.

Проте політолог Тарас Березовець подає інформацію, що БПП хоче змінити бренд — “згадали”, що це колись була партія “Солідарність”.

Нагадаємо, минулого, 2014, року після Майдану країна сподівалася на зміни. І політики використали цю “хотілку” — феномен успіху на виборах президента у травні та парламентських восени склався з трьох компонентів: обличчя впізнавані, від влади, але в новій “обгортці”.

Зараз наближаються місцеві вибори — президент обіцяв, що в жовтні, хоч потоп, а вони будуть. Щоправда, законів під це ще нема ніяких — тільки обіцяють прийняти.

Проте, схоже, знову ж хочуть використати “трюк” і подати виборцям нові бренди.

Нагадаємо: ті, хто зараз представляють верхівку “Народного фронту” мімікрували уже не раз — у Яценюка була партія “Фронт змін”, потім він і соратники злилися з популярною, але без лідера, яка тоді була за ґратами, “Батьківщиною”, а відділилися від Тимошенко уже перед самими парламентськими виборами минулого року, коли соцопитування показували, що “Батьківщина” може залишитися за бортом Верховної Ради.

Не менш давня і багата “трансформаціями” історія президентської політичної сили “Солідарність”. Вона блокувалася з “Нашою Україною” під Ющенка, а у червні 2013р. партію очолив Юрій Стець, який завів її до складу ВО «Батьківщина». У жовтні того ж року свідоцтво партії анулювали і її викреслили із держреєстру, як таку, що не 10 років не висувала кандидатів на виборах. А в серпні минулого року, перед самими виборами, із “Солідарності” постав БПП.

Тепер, схоже, знову, як герой “Весілля в Малинівці” мінятимуть шапку — щоб на місцях протиснути своїх і міцно закріпитися при владі.

Відправ другу:
Залишіть коментар