Хлопчик, якого транспортували гелікоптером з Ужгорода до Львова, народився з вродженою вадою серця

Новонароджену дитину транспортували гелікоптером з Ужгорода до Львова 21 грудня. Про це повідомив кореспондент Суспільного з місця події.

Хлопчик народився 4 дні тому. У нього вроджена вада серця.

В місто гелікоптером прилетіли львівські медики. Вони забрали дитину для операції. Немовля повезли з пологового будинку Ужгорода до міського аеропорту, звідки — забрали гелікоптером.

Завідувач відділу надання якості екстреної медичної допомоги Сергій Боднар розповів: по аеромедичній допомозі передали пацієнта. “У львівській бригаді було 2 неонатолога та один фельдшер. Вони оглянули дитину і забрали. Випадок співпраці на такому рівні у нас уперше”, — сказав він.

Старший лікар-ординатор блоку інтенсивної терапії новонароджених Ужгородського міського пологового будинку Степан Богдан сказав: дитина народилася 17 грудня, пологи проходили нормально. Стан малюка почав погіршуватися за кілька годин після народження.

“За кілька годин у дитини з’явилися розлади загального стану, задишка, посиніння шкіри, — розповів лікар. — Дитина відразу була переведена до нас і діагностована критична вада серця — атрезія легеневої артерії, яка потребує негайного оперативного втручання. Вчора дитина була на ШВЛ, ми боролися за її життя, їй постійно потрібно проводити інфузію препарату, який тримає відкритим приток, без якого дитина не може жити. На сьогодні стан дитини стабілізувався і нам вдалося так організувати, що дитину транспортували у Львів, де їй зроблять операцію і, дасть Бог, дитина зможе спокійно жити”.

На сторінці аеропорту “Ужгород” у Facebook повідомили: операцію з термінової евакуації новонародженої дитини проводять на гелікоптері “повітряної швидкої” Airbus H-145.

Відправ другу:
Залишіть коментар