Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі


Документ набуде чинності з 1 липня 2021 року

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №2178-10 про ринок землі. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Закон передбачає:

документ вступить у дію з 1 липня 2021 року;

перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки;
після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;

землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть;

продаж іноземцям – після референдуму.

При цьому до 1 січня 2024 року:

громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, придбані у власність громадянином до вступу в силу абзацом;

забороняється купівля-продаж або іншим способом відчуження на користь юросіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім переходу до банків права власності на землі як предмет застави, передачі земділянок у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою, або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10% та відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.

Закон передбачає, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути менше їх нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної ради Дмитро Разумков підписав закон про ринок землі і передав його на підпис главі держави.

РБК УКРАЇНА

Відправ другу:
Залишіть коментар