"Вода була до вікон": що кажуть закарпатці про негоду на Рахівщині (ВІДЕО)

120 господарств та 76 житлових будинків підтопило через негоду 10 липня в присілку Стебний селища Ясіня на Рахівщині. Про це Суспільному повідомив речник ДСНС Закарпаття Федір Філіп.

За його словами, 19 дворогосподарств, 17 житлових будинків та 2 підвальні приміщення підтопило також в селі Лазещина і 25 дворів та 3 житлові будинки в селі Луги.

Через сильну течію пошкоджена дорога в Ясіня та Богдані, знищено 31 міст, в річку потік зніс 10 автомобілів. Також безвісти зникла одна людина – розповів голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук.

Голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук каже: окрім підтоплення дворів, руйнування дороги та мостів, через негоду зник місцевий житель.

“Чоловік вважається безвісти зниклим. Він їхав на возі з конем. Намагався врятувати коня і, на жаль, сам зник. Коня знайшли, знайшли віз. На жаль, чоловіка немає. Сьогодні цей паводок є найбільш руйнівним. Він завдав шкоди багатьом дворогосподарствам, дорожній інфраструктурі. Знищені мостові переходи. Також маємо багато зсувів. Є будинки, які і підтоплені, і будинки, де відбувся зсув”, — розповів голова громади.

За словами голови Ясінянської громади, наразі в селах працює комісія ТЕБ та НС. Вони підраховують кількість господарств, які постраждали через негоду.

“Працюють комісії, які створені селищною радою, — сказав Андрій Делятинчук, — оцінюються збитки, проводимо дворовий обхід. Організовано нашими силами спільно з ДСНС довіз води та харчування. Учора було визначено місце для можливої ночівлі людей, якщо нема, де ночувати. Ми знайшли таке місце на турбазі”.

“Люди забезпечені всім необхідним, — сказав голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков — і ми будемо це тримати на постійному контролі й зробимо все, щоб у людей було тут все. Звичайно, будемо допомагати. Яким чином і як, будемо розуміти пізніше, але всі сили й засоби, які в нас є, будуть сюди направлені для подолання цих наслідків”.

Члени комісії з надзвичайної ситуації будуть обходити двори до вечора 12 липня. Після цього буде визначена сума збитків.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар