Власники "євроблях" в пастці: Уряд почав масово їх штрафувати на 170 тисяч гривень


В очікуванні доступного розмитнення власники авто на єврономерах масово отримують штрафи по 170 000 грн. Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Про це пише Ліга.нет.

Перевищення терміну тимчасового ввезення або транзиту авто на єврономерах понад 30 діб, а так само втрата цих автомобілів, передбачає штраф 170 000 грн або їхню конфіскацію (ч.6 ст.481 та ч.6 ст.470 Митного кодексу). Протоколи про порушення митних правил виписують митники, рішення приймають суди, повідомляє видання.

“Існує помилкова думка про наявність “Меморандуму”, який нібито забороняє митникам штрафувати за перевищення строків тимчасового ввезення автомобілів, до прийняття закону про доступне розмитнення. Однак, такого “Меморандуму” не існує, і прийняття закону не актуальне. Ще одна помилка – продовження термінів перебування в Україні на період карантину”, – зазначає Дорожній адвокат.

За даними видання, першими отримують протоколи громадяни, які після пом’якшення карантину перетинають митний кордон України. Тим, хто кордон не перетинає, такі протоколи поки не виписують.

“Суди також встали на сторону держави. Масово застосовують штрафи по 170 000 грн або конфіскують такі автомобілі в дохід держави”, – йдеться в публікації.

Таким чином, власники “євроблях” сьогодні опинилися в пастці. Вони не можуть вивезти авто, оскільки його відразу конфіскують і вручають протокол із повідомленням про дату засідання. Навіть розмитнення автомобіля за діючими ставками не звільняє від штрафу 170 000 грн.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)