Візова катастрофа і сигнали Україні – Rzeczpospolita

Саміт в Ризі довів, що Україна залишається за залізною завісою, пише відомий журналіст, оглядач, керівник міжнародного відділу польської газети Rzeczpospolita Єжи Гашчинський у своїй статті.
Саміт в ризі
“Наш уряд тішить себе надіями, що можливо окремі українці колись зможуть без великих проблем подолати кордон, на якому та завіса висить”, пише автор.

Зверніть увагу на слова “колись”, “можливо”, “окремі”, “без великих проблем”, пише автор.

Віце-шеф польського МЗС Рафал Тржасковські так сформулював стан речей у своєму твіттері, цитуючи слова прем’єр-міністра Польщі: “Копач на саміті Східного партнерства: найважливішим є сигнал про можливість прогресу в лібералізації у візовому питанні”.

Отже, пише автор статті, глава уряду Польщі, країни, яка роками говорить, що є адвокатом інтересів України, та яка придумала Східне партнерство, вважає найбільшим успіхом саміту в Ризі, який було присвячено майбутньому цього, власне, проекту, лише сигнал, а не конкретну дію.

Та й що це за сигнал? Сигнал прогресу, до того ж, тільки можливого, тому що про якусь визначеність у цій справі й годі казати.

Країни ЄС скасували візи значно більш екзотичним країнам, небезпечним, з високим рівнем злочинності, або де зовсім нещодавно йшли війни.

До Польщі без віз можуть в’їхати громадяни нестабільної Боснії та Герцеговіни, яка до того, ще й переживає ісламську радикалізацію, або Гондурасу – країни з найвищим рівнем вбивств на душу населення.

Але перед українцями, нашими сусідами, ми опускаємо шлагбаум.

Але найголовніше – і йдеться не про якийсь сигнал про можливий прогрес, або рішення – це те, що Україна, незважаючи на все своє бажання і наполегливість, почула, що може навіть і не мріяти про перспективу членства в ЄС.

Відправ другу:
Залишіть коментар