Винайдена геніальна технологія по самоочищенню океану

Ocean
Щороку у води Світового океану потрапляє близько 8 мільйонів тонн плавучого сміття. Сміття завдає шкоди водній флорі та фауні – більші істоти потрапляють в сміттєві пастки з цілих плаваючих полів, а дрібні організми страждають через проковтування часток розбитої пластмаси. Ситуація стає все сумніше. Але 20-річний студент Боян Слет, схоже, знайшов рішення.

Він і його команда розробили технологію, здатну всього за 10 років очистити від сміття весь Світовий океан.

Вже наступного року команда планує спустити у воду 2000-метровий агрегат біля берегів острова Цусіма між Японією і Південною Кореєю. Це одне з найбільш забруднених місць у світі.

Перевага цього пристрою в тому, що він використовує морські течії для забезпечення своєї пасивної роботи. Надувні агрегати жодним чином не заважають морським мешканцям, які спокійно пропливають під ними, але затримують легке сміття, зосереджене на поверхні води. Аналогічні роботи на човнах з використанням мереж потребували б близько 70 тисяч років!

За 5 років планується провести ряд пробних запусків, після чого почне працювати система довжиною 100 кілометрів, яка ліквідує половину тихоокеанського сміттєвого острова.

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар