Вілкул готовий зняти лаври "творця" місцевих референдумів

Нардеп не виключає, що об’єднає свій законопроект з варіантом політичних опонентів
Вілкул

“Я вніс законопроект десь місяць тому. Наскільки я знаю, Блок Петра Порошенка вніс законопроект десь тиждень тому. Надто великих суперечностей там немає, і я готовий свій законопроект об’єднати з тим законопроектом”, – повідомив Вілкул.

В парламенті перебувають три варіанти законопроектів “Про місцевий референдум”: Вілкула-Шпенова (“Опозиційний блок”, поданий 3 липня), спільний від 8 депутатів БПП, “Народного фронту” та РПЛ (зареєстрований 6 липня) та депутата від БПП Вадима Нестеренка (зареєстрований 8 липня).

Колективний законопроект визначає, що рішення місцевого референдуму мають обов’язковий характер та вищу юридичну силу відносно рішень місцевоої влади.

В проекті Вілкула-Шпенова розрізняють референдуми імперативний – який має вищу юридичну силу за рішення органів місцевої влади, консультативний – який має рекомендаційний характер, та повторний. Проект пропонує вирішувати питання про перейменування на консультативному референдумі. Така думка громадян обов’язково враховується, але остаточне рішення – за відповідними органами влади.

Вілкул раніше заявляв про доцільність вирішення питань про перейменування виключно шляхом місцевого референдуму.

Проект Вадима Нестеренка дуже подібний на проект Вілкула-Шпенова, проте пердбачає лише імперативний та повторний референдуми.

Всі три законопроекти не дозволяють громадянам брати участі у вирішенні питань про місцеві бюджети та формування тарифів на ЖКГ. Проте всі визначають пріорітет думки громади щодо реорганізації чи ліквідації комунальних закладів освіти, охорони здоров’я тощо.

Відправ другу:
Залишіть коментар