Вифлеємський вогонь передали закарпатським пластунам словацькі колеги

Вифлеємський вогонь миру передали словацькі скаути закарпатським пластунам 12 грудня. Про це розповіла голова закарпатського Пласту Людмила Лівак. Цьогоріч передача вогню відбулася на українсько-словацькому кордоні, на КПП “Малий Березний – Убля”. Щороку пластуни передають вогонь миру громадам міст та церквам, пише Суспільне Закарпаття.

Закарпатські пластуни приїхали на КПП “Малий Березний – Убля” о 15-й годині.

Аріна — пластунка-новачка. До організації потрапила три роки тому.

“Взагалі моє життя з того періоду дуже змінилося, — розповіла дівчинка. — Я знайшла багато друзів, з нетерпінням чекаю різних акцій, таборів, походів”.

Участь у передачі Вифлеємського вогню Аріна бере вперше. Її мама, Тетяна Гимон, також пластунка. Жінка розповідає: вогонь миру, який передали словацькі колеги 12 грудня, вже з понеділка передаватимуть громадам Закарпаття.

“Ще передаємо Вифлеємський вогонь ордену святого Василіана в Березному, і вже на наступний тиждень вогник роз’їдеться по осередках Пласту усієї області. У неділю, 19 грудня, на свято Миколая будемо мати передачу громаді міста”, — розповіла Тетяна.

За словами голови закарпатського Пласту Людмили Лівак, ідея передачі Вифлеємського вогню існує ще із сімдесятих років.

“Вона виникла в австрійських скаутів: поширювати цей вогонь у перед час Різдва. Ця ідея якби увесь час жила. Фактично закарпатський Пласт, коли виник і набув такого розвитку, то відповідно теж перейняли цю естафету і почали привозити вогонь в Україну”, — розповіла вона.

До словацьких пластунів вогонь миру прибув 11 грудня. Його доставили із Австрії, каже скаут зі Словаччини Генріх Сорґер. Вже наступного дня його передали іншим країнам Європи, зокрема й Україні.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар