Терміново: відкрита заява русинських організацій Закарпаття

В засобах масової інформації анонсовано акцію під стінами Адміністрації Президента України з вимогами визнання русинів.
Русини
Ми, представники обласних русинських організацій, заявляємо, що не маємо відношеня до цєї акції. Так, питання визнання русинської національності є актуальним на даний час. Було підготовлено і направлено на адресу вісх гілок влади України безліч зверненнь. Ми вели і будемо вести діалог з владю держави у правовому полі, але дана акція є провокацією , яка направлена на дестабілізацію в нашому краї. Чому?

Нікому невідомий в русинському русі Андрій Юрик, «Представитель Русинского движения », бере на себе відповідальність говорити від імені русинів. Розуміємо, що після цього влада, не бажаючи мати «новий Донбас» в Закарпатті, розгорне тотальне переслідування всіх, хто хоче автономії Закарпаття, а це може бути виражене у переслідуванні будь-кого, хто пов’язаний з русинами.

Русини опиняться в тому становищі, як і після рішення так званого Європейського конгресу підкарпатських русинів, що відбувся у 2008 році у місті Мукачево.(організованого Соймом підкарпатських русинів, Народною радою русинів Закарпаття). Всіх русинів, що були учасниками цього зібрання, викликали на допити в СБУ і русинське питання влада Ураїни направила в глухий кут. Кому це вигідно?

В першу чергу ворогам русинів на Україні. По друге, Росії, яка отримає привід оголосити на весь світ про дескримінацію русинів на Україні і необхідність надання допомоги знедоленим русинам (розуміємо військову). А це розпалювання нової гарячої точки, але уже біля кордонів Євросоюза. Будьмо уважні і мудрі.

Крайове товариство підкарпатських русинів, представник у Світовій раді русинів – М.Бобинець
Обласне товариство ім. А.Духновича – Ю.Продан
Народна Рада Підкарпатської Русі – М.Староста

Новини Закарпаття

Відправ другу:
Залишіть коментар