Вибір для споживачів: в Україні можна змінити постачальника газу (ВІДЕО)

Змінити постачальника газу в Україні можна з липня 2020 року, проте більшість закарпатців про це практично нічого не знають.Як і про те, що у краї, крім Закараптгазу, два десятка постачальників мають на це дозвіл і конкурують між собою за споживачів,пише М-Студіо.

Інформацію щодо альтернативних постачальників газу можна знайти на сайті Газотека. Тут можна порівняти ціни – вони коливаються у межах 40%, обрати постачальника, змінити його онлайн, а доставку газу виконає облгаз.

Так, в Україні наразі понад 580 ліцензованих компаній, 20 з них доступні для закарпатців. Серед них, до прикладу, Закарпаттяенергозбут. Наразі 99% споживачам краю постачає блакитне паливо Закарпатгаззбут . Право на вільний вибір постачальника газу закріплено у статтях 13 і 14 закону України «Про ринок природного газу».

Процедура переоформлення – безкоштовна. Стягувати плату або вимагати будь-яку іншу компенсацію – заборонено – коментар юрист. Не потрібно замінювати мережі, ніяких нових технічних умов тощо. Проте юристи радять, перед оформленням договору перевірити, чи має постачальник газу ліцензію і чи зареєстрований у національному реєстрі НКРЄКП.

Деталі в сюжеті М-Студіо 👇

Відправ другу:
Залишіть коментар