Верховний касаційний суд Рима остаточно підтвердив перемогу України у справі гвардійця Віталія Марківа

9 грудня, Верховний касаційний суд Рима, третя і найвища інстанція, відхилив усі клопотання сторони обвинувачення і залишив у силі виправдальний вирок апеляційного суду для українського гвардійця Віталія Марківа. Про це інформують на сайті Національної поліції.

Про це повідомив Олесь Городецький.

«У справі Марківа поставлена крапка. Всі позови відхилені. Рішення Міланського суду залишили в силі», – повідомив він.

Також знято всі претензії до держави Україна.

«Сьогодні поставлена крапка! Ми виграли в Касаційному рішенні!!!! Всі позови були відкинуті. Щиро дякую усім причетним!!!! Це наша спільна перемога. Правда завжди перемагає», – написав у своїй соціальній мережі Віталій Марків.

Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали старшого сержанта командира віддлення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у м. Слов’янськ у травні 2014 року.

За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні застереження посольства Італії не їхати у зону бойових дій.

12 липня 2019 року, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі.12 липня 2019 року Арсен Аваков заявив, що Україна оскаржить ганебний вирок італійського суду – 24 роки ув’язнення Віталію Марківу.

Старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі біля Мілана. Він перебуває під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017.

В серпні 2020 року Національна поліція України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і громадянина Російської Федерації Андрія Миронова провела низку слідчих дій на місці подій, в Слов’янську і на горі Карачун та отримала докази невинуватості Віталія Марківа.

У Мілані 29 вересня 2020 року відбулося перше засідання апеляційного суду у справі Віталія Марківа. Сторона захисту, яку ведуть кращі італійські адвокати Рафаелі Делла Валле і Нікколо Бертоліні Клерічі, наполягають на невинуватості Віталія Марківа, який ніяк не міг бути причетний до загибелі Андреа Рокеллі.

1 жовтня 2020 року у Мілані пройшло чергове засідання по апеляції у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Українська сторона в чергове підкреслила, що рішення суду першої інстанції по справі Марківа – абсурдне і ми розраховуємо на долучення матеріалів української сторони до справи.

На третьому засіданні 15 жовтня апеляційний суд прийняв новий переклад слів нацгвардійця, які доводять його невинуватість

23 жовтня 2020 року в Мілані продовжилось засідання апеляційного суду по справі нацгвардійця. На засіданні, сторона захисту пред’явила суду присяжних факти, що свідчать про непричетність Віталія до загибелі італіїського журналіста Андреа Рокеллі.

Вже 3 листопада 2020 року Віталій Марків виступив у суді із заключним словом, в якому наголосив на своїй невинуватості та повній непричетності до факту загибелі італійського репортера Андреа Роккеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова. Солдат попросив суд аналізувати факти, а не вигадки.

Фільм англійською мовою

Відправ другу:
Залишіть коментар